Stare traktory na Jasnej Górze

Kategorie:
2016-09-05

Klub ,,Traktor i Maszyna" zaprezentował piętnaście zabytkowych traktorów podczas XXV Krajowej Wystawy Rolniczej i Ogólnopolskich Dożynek Jasnogóskich w Częstochowie.

Zdaniem wielu zwiedzających Czestochowa nie widziała jeszcze takiego wydarzenia. Już w sobotni ranek ciągniki przejechały ulicami miasta na miejsce wystawy. A było ono bardzo szczególne, gdyż znajdowało się w głównej alei tuż przed klasztorem jasnogórskim.
Tutaj przez dwa dni pietanście zabytkowych ciągników dumnie prezentowało się na tle górującego klasztoru. Traktory odpalano o każdej pełnej godzinie, a w sobotę o 15:00 odbyła się ich parada głównymi alejami miasta. W tym samym dniu część kolekcjonerów wzięła udział w koncercie ZPiT ,,Śląsk" w Filharmonii Częstochowskiej. Z kolei w niedzielę delegacja klubu (Mariusz Nowak i Józef Richter) uczestniczyła jako zaproszeni goście w mszy dożynkowej celebrowanej przez Prymasa Polski z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Wystawa starych traktorów pod Jasną Górą była przysłowiowym ,,strzałem w dziesiątkę" i mamy nadzieję, ża na stałe wrośnie w obraz Dożynek Jasnogórskich.
Serdecznie dziękujemu Dyrektorowi Ślaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie – panu Grzegorzowi Boskiemu za zaproszenie i organizację naszego pobytu w Częstochowie.
W wystawie w Częstochowie wzieli udział:
Józef Richter – Deutz i Zetor 25 A
Kazimierz Karasiewicz – RS 09
Stanisław Pijewski - Ursus C 325
Damian Wolka – Zetor 50 Super
Mateusz Wolka – Lanz Bulldog 45
Zbigniew Kałuźny – Kramer
Mariusz Nowak – Lanz Bulldog 35
Rafał Staniszewski – Ursus 45
Marek Kropidłowski – Ursus 45
Bernard Stiller – Lanz Bulldog 45
Krzysztof Szymczak – Ferguson
Andrzej Mirowski – Ursus 328 i Steyr
Jerzy Walerowicz - Ursus 45

Miłosz Stller i Rafał Rosolski – obsługa namiotu klubowego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross