Spontaniczny wyjazd po Jaromkę część I

Kategorie:
2015-12-30

Ledwo święta się skończyły, a grupa wilkowicka wyruszyła w daleką podróż po zakupioną przeze mnie Jaromkę i Ursusa 308.

alt

 

Wyjazd został zorganizowany w błyskawicznym tempie, więc niestety nie wszyscy mogli w nim wziąć udział. Po drodze odebraliśmy zakupionego Ursusa 308 i szybko ruszyliśmy dalej do Bielska Białej, aby obejrzeć największą w Polsce kolekcję Lanz Bulldogów i Ursusów 45, której właścicielem jest Jacek Hornik. Gospodarz przyjął nas niezwykle ciepło. Wspólnie z synem Kamilem opowiedzieli historię zebranych ciągników. Opowieściom tym nie było końca, a ilość i wyjątkowość ciągników zrobiła na nas ogromne wrażenie.

alt

Ale jak zawsze, wszystko co dobre szybko się kończy i ruszyliśmy dalej po Jaromkę. Mój nowy nabytek został wyprodukowany w 1968 roku przez Jarociński Zakład Przemysłu Maszynowego Leśnictwa i posiada numer produkcyjny 24. Z pomocą kolegów bardzo szybko i sprawnie udało się wyciągnąć maszynę z posesji pana Jacka (same Jacki wtedy odwiedzaliśmy). Od tego momentu moja kolekcja zabytkowych pojazdów powiększyła się o niezbyt duży, ale za to unikatowy ciągnik.

Pragnę podziękować Jackowi i Kamilowi Hornikowi za super lekcję  z historii swoich ciągników. Osobne podziękowania kieruję dla Feliksa Reszczyńskiego, Gabriela Reszczyńskiego, Stanisława Matuszewskiego, Henryka Walachowskiego oraz Wojtka Gierlińskiego za pomoc przy organizacji wyjazdu. 

Wkrótce na stronie zamieścimy obszerny reportaż zdjęciowy. 

Maciej Orzałkiewicz

 

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross