Tractorpulling zabytkowych ciągników w Niepruszewie

Kategorie:
2015-05-24

W dniach 23 i 24 maja 2015r Rolniczy Przegląd Techniczny wraz z Firmą Lehmann agrotechnika zaprosili Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna" na Dni Otwartych Drzwi w Niepruszewie. Podczas tegorocznych Dni Otwartych Drzwi firmy Lehmann agrotechnika w Niepruszewie zostały zorganizowane po raz drugi w Polsce oficjalne zawody Pucharu Europy w tractor pullingu.

alt

 

Przedstawiciele naszego klubu w osobach: Leszek Nowak, Mariusz Nowak i Paweł Nowak, Marek Kropidłowski, Rafał Staniszewski, Jerzy Walerowicz, Jacek Gaj i Piotr Głaczyński wystartowali na swoich "rumakach" w zawodach zaliczanych przez europejski komitet tractorpullingu do kategorii Farm Stock, osobami wspierającymi byli członkowie klubu: Wojciech Wrzesiński, Andrzej Cieślik, Patryk Głaczyński, Danuta Serafin i Kazimierz Rzeźnik.

Zabytkowe ciągniki naszych klubowiczów po raz pierwszy uczestniczyły w tych zawodach i wzbudziły nie małą sensację. Już na parkingu podczas rozładowywania zebrał się tłum widzów podziwiających te urokliwe konie mechaniczne. Przed zawodami każdy ciągnik został zważony i przydzielony do odpowiedniej kategorii wagowej. Każdy klubowicz dwukrotnie przejeżdżał wyznaczonym torem o długości 100 m prezentując swoje najwyższe umiejętności operatorskie jak i moc swojego traktora. Zadaniem zawodników było przeciągnięcie przyczepy hamującej jak najdalej.
Full Pull osiągnął Jerzy Walerowicz na Ursusie C-45 i to on zwyciężył w tej kategorii, drugie miejsce zdobył Jacek Gaj na Lanz Bulldogu 45, a trzecie wywalczył Leszek Nowak na Zetorze Super 50. Zwycięscy nagrodzeni zostali pucharami i upominkami. Po traktorach zabytkowych odbył się konkurs współczesnych ciągników rolniczych nie modyfikowanych. W niedzielę odbędą się zawody pullerów- ciągników modyfikowanych, w których weźmie udział nasz klubowicz- Jacek Gaj na swoim "Grizzli" i "trzymamy za niego kciuki", życząc zwycięstwa. Zawody wszystkim nam się podobały - myślę, że nie tylko nam- ale widzom również, potraktowane były na poważnie, ale jak zwykle nie zabrakło poczucia humoru i pozytywnych emocji.
Już dzisiaj organizatorzy zaprosili nas na zawody, które odbędą się za rok, a ja wierzę, że z wiekszą ilością klubowiczów, bo warto.

Danuta Serafin

alt

alt

alt

alt

alt

 alt

 alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross