Retro Show w Szreniawie

Kategorie:
2014-09-17

W niedzielę 21 września 2014 roku w Muzeum Narodowym w Szreniawie odbyła się kolejna dziewiąta „Jesień w domu i zagrodzie. Retro Show".

Jedną z atrakcji imprezy była wystawa ciągników członków klubu „Traktor i Maszyna". Prezentację uzupełniały ciągniki i silniki stacjonarne ze zbiorów Muzeum. Swoje „wdzięki" prezentowała także szreniawska samobieżna lokomobila parowa „Hipolina". Pogoda w tym dniu nie sprzyjała imprezom plenerowych, co na pewno wpłynęło na frekwencję zwiedzających. Wystawie ciągników towarzyszył namiot klubowy, gdzie można było zakupić pamiątki z festiwalu w Wilkowicach oraz uzyskać informacje o działalności Klubu i organizacji naszej sierpniowej imprezy traktorowej. Klubową nowością w Szreniawie był Lanz Bulldog 45 niedawno odrestaurowany przez Mariusza i Pawła Nowaków z Gorańca.

alt

W sumie Klub zaprezentował 10 traktorów.
Paweł Nowak – Lanz Bulldog 45
Jerzy Walerowicz – Ursus 45
Zbigniew Jankowiak – Man
Wojciech Wrzesiński – Steyr
Witold Alejski – Guldner
Krzysztof Szymczak – Zetor 25
Miłosz Stiller – Zetor 25
Dariusz Nowak – Zetor 2011 Major
Mariusz Wolniewicz – RS 08
Leszek Nowak - Steyr
Mniejsza w tym roku frekwencja zwiedzających pozwoliła na zorganizowanie wyścigów traktorów na przy muzealnej łące. Widowiskowe ciągnikowe „rodeo" wzbudziło ogromny zachwytem wśród widzów.

„Retro Show" w Szreniawie było dla wielu kolekcjonerów ostatnią okazją w tym roku do zaprezentowania swym maszyn. Już niebawem aktywność kolekcjonerów przeniesie się do warsztatów, gdzie w długie jesienne i zimowe wieczory będą dokonywać przeglądów i napraw. Galeria zdjęć - Szreniawa 2014 dostępna jest w dziale ,,FOTOGALERIA".

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross