Polskie traktory w Panningen

Kategorie:
2013-07-29

Panningen2013aKlub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna" z Lipna po raz pierwszy zaprezentował polskie ciągniki i silniki stacjonarne na 34 Międzynarodowym Festiwalu Historycznym w Panningen w Holandii.
Udział Klubu w festiwalu w Panningen miał na celu promocję wilkowickiego festiwalu wśród kolekcjonerów z zachodniej Europy. Polscy kolekcjonerzy przywieźli do Holandii sprzęt rolniczy wyłącznie polskiej produkcji tj.: dwa Ursusy 45 będące własnością Jerzego Walerowicza, Ursusa C 25 – Jacka Grzywacza, ciągnik gąsienicowy Mazur – Pawła Wiadrowskiego oraz silniki stacjonarne: Perkun – Pawła Wiadrowskiego i S 60 - Jerzego Jakubowskiego. Pod klubowym namiotem zwiedzający mogli obejrzeć film promocyjny o festiwalu w Wilkowicach, na terenie wystawy rozwieszono także banery reklamowe i plakaty oraz rozdano 4 tysiące ulotek. Polska ekspozycja była wyjątkowa, gdyż tylko tutaj można było usiąść za kierownicą starego ciągnika. Członkowie zarządu Klubu spotkali się także z organizatorami festiwalu.
Międzynarodowy Festiwal Historyczny jest jednym z dwóch największych zlotów w Europie. Wystawa zajmuje powierzchnię 20 ha na której wystawiane są ciągniki i maszyny rolnicze, przeprowadzane są pokazy prac rolniczych oraz odbywa się giełda części zamiennych. Podczas tegorocznego festiwalu w Panningen wystawiono około 3 tysiące ciągników oraz wiele innego sprzętu rolniczego w tym silniki stacjonarne, lokomobile i maszyny parowe.

Udział Klubu w tym największym w Europie zlocie miłośników starej mechanizacji rolnictwa był możliwy dzięki operacji pt. „Promocja Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach na 34 Międzynarodowym Festiwalu Historycznym w Panningen" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

altaltaltalt

 

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross