Traktor i Maszyna na Zlocie w Golubiu-Dobrzyniu

Kategorie:
2013-07-10

V Zlot i Wystawa Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Golub-Dobrzyniu

DSC06315W dniach 29 i 30 czerwca po raz piąty spotkaliśmy się na Zlocie i Wystawie Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych województwa kujawsko- pomorskiego. Odbyła się ona koło rzeki Drwęcy, niemal u stóp średniowiecznego zamku w Golub Dobrzyniu. W tym roku zagościła rekordowa ilość sprzętu, odnotowana w historii tej imprezy. Do Golubia przybyli kolekcjonerzy i goście z różnych zakątków Polski jak Nysa, Legnica, Łódź, Warka, Łochowice i Łochowo koło Bydgoszczy, Poznań, Żyrardów,Kłanino koło Koszalina, Szczecin oraz ze Słowacji. Na placu wystawienniczym zaprezentowano prawie 40 traktorów, 6 motocykli kilka maszyn rolniczych, kombajn zbożowy.  Zlot

uświetniły dwie sprawne repliki lokomobili, jedną stanowiła samobieżna miniatura, a druga to stacjonarna „parówka”. Wystawę wzbogaciło dwanaście zabytkowych samochodów, w tym jakże często spotykane na polskiej wsi skrzyniowy Żuk A08 i Syrena 105.
Podczas zlotu minutą ciszy uczczono również pamięć Henryka Wolskiego, właściciela ciągnika "Ford Major", który co roku przybywał na zlot.  Po południu ulicami miasta przetoczył się barwny i głośny korowód. Uśmiechnięte twarze pasjonatów prowadzących swoje maszyny, stanowiły dobrą reklamę zlotu, zachęcając mieszkańców i turystów do zwiedzenia wystawy. W niedzielę zabytkowe ciągniki i pojazdy prezentowały się na rynku starego miasta.
Z okazji małego jubileuszu jakim było piąte spotkanie, został przygotowany retro-tort. Jacek Grzywacz ze Skansenu Łopchowice ufundował prezent i kwiaty Gratulacje również przekazał Burmistrz Miasta. My goszczący w Golubiu, ze swej strony dziękujemy koleżankom i kolegom z klubu Retro-Traktor, w tym Prezesowi Michałowi Piotrowskiemu, za wspaniałą organizację i oczywiście ciepłą atmosferę, tych kolekcjonerskich spotkań.

 Rafał Mazur

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross