Dożynki w Cielu i Zlot Zetora

Kategorie:
2012-10-09

DSC0388426 września 2012 członkowie Klubu Traktor i Maszyna, wzięli udział w Powiatowych Dożynkach w Cielu, gmina Białe Błota. W imprezie zaprezentowano dwanaście traktorów, w tym osiem samodzielnie pokonało do Ciela 20 kilometrową trasę. Część z nich stanowiły traktory marki Zetor. Nic dziwnego, gdyż niniejsza uroczystość, była połączona z organizowanym już od dwóch lat Ogólnopolskim Zlotem Starego Zetora, którego pomysłodawcą jest Jacek Grzywacz.

W trakcie uroczystości dożynkowych, ciągnik Zetor 25A, należący do Mariana Mamali, otworzył korowód. Po części oficjalnej odbyły się emocjonujące wyścigi na 300metrów. Pierwsze miejsce zajął Henryk Robaszewski na ciągniku Fiat, drugie miejsce – Marek Staniaszek, kierujący ciągnikiem  Nuffield, zaś jako trzeci do mety dotarł Wojciech Mikołajczak, na ciągniku Fordson Dexta.
Osobną konkurencję stanowił sprint Zetorów na 200 metrów. W tej dyscyplinie najlepszym okazał się zajął  Kazimierz Fons, prowadzący Zetora 25 K. Kolejne miejsca zajęli: Marian Figiel – Zetorem 25, Marian Jasiorowski – na Zetorze Super 50.
Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszy ciągnik marki Zetor, honorując pucharem w tej kategorii ciągnik Zetor 25 A- Mariana Mamali. Jako najładniejszy ciągnik spotkania, nagrodzono Zetora 3011 Sławomira Chrapkowskiego.