Konkurencje

Kategorie:
2012-07-10

Konkurencje XXII Międzynarodowego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, Wilkowice 17-18.08.2024 r.

Przyjmujemy zgłoszenia do udziału w konkurencjach sprawnościowych i siłowych. Pierwsze najlepsze trzy osoby z każdej kategorii otrzymają statuetkę i nagrodę rzeczową.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres irenagosciniak@wp.pl Należy podać imię i nazwisko kolekcjonera, kategorię i typ ciągnika.

W konkurencjach mogą wziąć udział wyłącznie zarejestrowani kolekcjonerzy.

1. Traktor Pulling
Kategoria:
- waga do 2000 kg
- waga od 2001 do 3000 kg
- waga od powyżej 3000 kg
- bombaje

2. Węgierski Traktor Pulling

Kategoria:
- waga do 2500 kg
- waga od 2501 do 3500
- bombaje

3. Wyścigi traktorów

Kategoria:
- traktorzystki
- bombaje
- traktory (diesel) dwucylindrowe
- traktory (diesel) trzycylindrowe
- traktory (diesel) czterocylindrowe (Zetor 50 Super, Zetor 4010 i inne)
- traktory benzynowe
- „ślimaki” (mini ciągniki: Ursus 308, Dzik 2, Holder, Agria itp.)

4. Przeciąganie traktora

Nie jest to konkurencja lecz zabawa. Do ciągnika np. Ursusa C 325 o mocy 25 KM jest zaczepiona lina do której podchodzi 25 osób. Ich zadaniem jest przeciągnięcie ciągnika. Ilość osób ciągnących linę wzrasta lub maleje odpowiednio do mocy przeciąganego ciągnika.

5. Konkurs "Traktor-Maszyna Wilkowice 2024"

Konkurs kolekcjonerski "Traktor i Maszyna-Wilkowice 2024" pod patronatem Tygodnika Poradnik Rolniczy oraz Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolnospożywczego w Szreniawie i Klubu "Traktor i Maszyna".
Kategorie: Traktor (ciągniki jedno i dwuosiowe, gąsienicowe itp). Maszyna (silniki stacjonarne, maszyny rolnicze, kombajny). W każdej kategorii zostanie przyznane Grand Prix i dwa równorzędne wyróżnienia. Komisja składa się z przedstawicielu: Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Tygodnika Poradnik Rolniczy, Klubu "Traktor i Maszyna". 

6. Konkurs mody traktorowej "Traktorzystka festiwalu" i "Traktorzysta festiwalu" pod patronatem Tygodnika Poradnik Rolniczy.

- jury składa się z przedstawicieli Tygodnika Poradnik Rolniczy
- ocena będzie miała miejsce w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 11:30 na placu manewrowym podczas prezentacji kończącej korowód.
- kryteria oceny (oryginalny ubiór traktorzystki-traktorzysty, dekoracja ciągnika)
- nagrody funduje – Tygodnik Poradnik Rolniczy i Klub "Traktor i Maszyna"
- ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o 13:30 na placu manewrowym w przerwie pomiędzy konkurencjami Traktor Pulling i Węgierski Traktor Pulling

 

 

 

 

 

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross