Trzeci Kujawsko-Pomorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych

Kategorie:
2011-11-22

cgdTradycyjnie już w czerwcowy weekend spotykamy się w Golubiu-Dobrzyniu. Trzeci kujawsko-pomorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych jest już historią, jednak wspomnień nie zabraknie na wiele długich, zimowych wieczorów. Był sobotni poranek, 18 czerwca 2011, na gościnnej golubsko-dobrzyńskiej ziemi przywitała nas potężna ulewa i przeszywający wiatr wiejącym prosto ze wschodu. 

„Zanim jednak nastało południe pogoda i teren zlotu nad malowniczą rzeką Drwęcą diametralnie się zmieniły. Mimo, że słońce nie wyszło zza chmur, swoim blaskiem świeciły piękne stalowe rumaki, które przybyły prosto z wielu miejscowości Pomorza i Kujaw. Tradycyjnie już nie zabrakło także przedstawicieli Klubu Traktor i Maszyna. Wokół traktorów przez cały czas gromadzili się ciekawscy mieszkańcy i wielu turystów, a zwieńczeniem całego dnia był przejazd ulicami mniej zabytkowej części miasta – Dobrzynia. Barwny korowód przejeżdżający pomiędzy domami wprawiał w osłupienie nawet najstarszych mieszkańców. Wieczorem odbyła się wspólna biesiada przy grillu (kiełbaskami i czymś mocniejszym na rozgrzanie, nikt tego wieczoru nie ośmielił się pogardzić ). .

Nazajutrz wszystkie maszyny przejechały na teren golubskiej starówki, rodem z XVIII i XIX wieku. Tam prezentacja sprzętu, małe pokazy, słowem niedzielny piknik pod parasolem, tym razem słonecznym. O godzinie 15 nastąpiło oficjalne zakończenie zlotu, podczas którego każdy uczestnik, a raczej jego maszyny otrzymały pamiątkowy puchar oraz podziękowanie z rąk organizatorów czerwcowej imprezy – Stowarzyszenia „RETRO-TRAKTOR” Golub-Dobrzyń. .

Zapraszamy już za rok! .

Opracowała: CGD RETRO-Traktorzystka .

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross