Retro Show Szreniawa. Posumowanie sezonu 2008

Kategorie:
2011-11-22

retroshow200812 października 2008 roku, podczas corocznej imprezy Retro Show w Szreniawie, spotkali się miłośnicy zabytkowego sprzętu rolniczego. Członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” przywieźli ze sobą czternaście ciągników. W imprezie tej uczestniczyły również ciągniki i maszyny organizatora Retro Show - Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, oraz traktory typu „Sam” Muzeum Wsi Radomskiej. Łącznie udział wzięło udział ponad 30 traktorów i kilkanaście maszyn.

Po południu przez ulice Szreniawy przetoczyła się wielka parada ciągników, które długim korowodem dojechały na pobliskie pole. Pokaz dostarczył uczestnikom dobrej zabawy, a sądzę, że zwiedzający mieli niepowtarzalną okazję poznać jak to się dawniej na polu pracowało.
Dziękujemy kolegom, którzy reprezentowali klub „Traktor i Maszyna” przywieźli swoje wzorcowo odrestaurowane maszyny. Jednym słowem wypada tylko powiedzieć szkoda, że była to ostatnia impreza w 2008 roku z udziałem zabytkowych ciągników. Pozostaje poczekać do otwarcia kolejnego sezonu.
W posumowaniu warto podkreślić, że 2008 rok, był bardzo udany. A kalendarz imprez jednym z najbardziej obfitujących w wydarzenia. Niech chociażby świadczy o tym liczba przynajmniej jedenastu zanotowanych spotkań z udziałem sprzętu Klubu „Traktor i Maszyna”. Duże zaangażowanie członków sprawia, iż co raz częściej reprezentują oni ideę Klubu „Traktor i Maszyna” podczas lokalnych imprez.

Wśród imprez krajowych 2008 warto przypomnieć:
- 15-17 luty Poznań, stoisko Klubu podczas Targów Rolniczych Polagra Premiery, woj. wielkopolskie
- 21-22. czerwiec Sielinko , woj. wielkopolskie
- 21-22 czerwiec Targi Rolnicze Agrotech w Minikowie, woj. kujawsko-pomorskie
- 22 lipca otwarcie Muzeum PGR w Bolegorzynie, woj. zachodniopomorskie
- 27 lipiec II Impresje Ludowe, Witosław , woj. kujawsko-pomorskie
- 23-24 sierpień Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych, woj. wielkopolskie
- 30 sierpień Dożynki Gminne w Redle, woj. zachodniopomorskie
- 6-7 wrzesień Nakło Festiwal Śliwki, woj. kujawsko-pomorskie
- 12 październik Retro Show Szreniawa, woj. wielkopolskie
Imprezy zagraniczne 2008r:
- 4-6 lipiec Traktorringridning, Faaborg, Dania
- 2-3 sierpień Buldogtreffen, Lindena, Niemcy
 
Trudno nawet wymienić nazwiska wszystkich zaangażowanych osób i uczestników. Dlatego dziękujemy wszystkim i życzymy nie słabnącego serca i zapału.
 

Rafał Mazur

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross