Retro Show Szreniawa 2009

Kategorie:
2011-11-22

09szreniawa7227 IX w Muzeum Narodowegym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbyły się połączone ze sobą 2 imprezy : "Retro Show" oraz "Jesień w Domu i w Zagrodzie " Na zaprosznie muzeum odpowiedział klub Traktor i Maszyna - przywaożąc ok 25 róznych zabytkowych ciągników rolniczych .

Już w sobotę podczas wyładunku naszych maszyn zostaliśmy ciepło przyjęci przez organizatorów poczęstunkiem ,a dla naszych eksponatów wzorowo przygotowany został plac wystawowy
W imprezie , prócz naszych traktorów pokazywano perełki zasobów muzealnych a Muzeum Wsi Radomskiej pokazało 1 ze swoich pojazdów typu "SAM"
Łącznie pokazano ok 35 ciągników , silniki stacjonarne , maszyny współczesne , dla zwiedzających otwarte były pawilony przedstawiające zdgadnienia produkcji rolnej i przemysłu spożywczego od zarania do czasów współczesnych .Ogromne zainteresowanie wzbudzała oczywiście parowa lokomobila samobieżna "HIPOLINA" będąca własnością muzeum .
Tuż obok głównego placu można było zwiedzać pawilon "Transport rolniczy" - a w nim odrestaurowane sanie , wozy drabiniaste... aż do Tarpana , Syrenki Bosto i Zuka .
Cała impreza rozpoczęła się w niedzielę ok godziny 10 , bogaty program i liczne stoiska w połączeniu z zasobami muzeum stanowiły nie lada atrakcję zarówno dla przybyłych gości jak i ... samych wystawców .
Ok godziny 15 odbyła się główna częśc Retro Show - bogaty korowód ciągników przejechał przez tereny muzeum i Szreniawę by dojechać na plac na którym odbyła się indywidualna prezentacja każdej maszyny .
Licznie zgromadzona publiczność z radością obejrzała korowód robiąc przy tym na pamiątkę niezliczoną ilość zdjęć , dziwiąc się, że takie maszyny jeszcze istnieją , jeżdżą o własnych siłach i są w tak doskonałej kondycji .
Podczas parady nad bezpieczeństwem tłumnie zgromadzonych widzów czuwała obsługa muzeum wraz z policją.
Dziękujemy kolegom, którzy reprezentując klub „Traktor i Maszyna” przywieźli swoje wzorcowo odrestaurowane maszyny , wzbudzające niejednokrotnie podziw i wprowadzając starszych użytkowników w chwilę zadumy . .
To jest żywa historia , która również dzięki nam jest jeszcze dostępna , namacalna i ma szansę pozostać w umysłach młodszych pokoleń , a dla starszych zawsze już bedzie fragmentem ich własnych przeżyć.
Dziękujemy Muzeum Narodowemu , organizatorm Retro Show za zaproszenie i przyjęcie , a licznie zgromadzonej publiczności za tak entuzjastyczne reakcje .

Andrzej Kaźmierczak

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross