Pierwszy Zlot w Golubiu-Dobrzyniu

Kategorie:
2011-11-22

golub17 maja członkowie Klubu Traktor i Maszyna uczestniczyli w Pierwszym Zlocie Starych Ciągników zorganizowanym z okazji obchodów 10-lecia Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki staraniom członków Stowarzyszenia Retro-Traktor z Golubia Dobrzyń i jego Prezesa Michała Piotrowskiego. Uczestnicy spotkania zjeżdżali już w sobotę do późnych godzin nocnych na teren siedziby Stowarzyszenia, gdzie odbyło się w ognisko integracyjne.

Trzeba przyznać, że na to pierwsze spotkanie przybyła całkiem pokaźna liczba 17 traktorów z różnych stron kraju.

W niedzielę rano, uśpiony jeszcze Golub-Dobrzyń, obudziła przetaczająca się z hałasem, długa kolumna zabytkowych ciągników. Zmierzając ulicami starego miasta do placu wystawienniczego, położonego w jakże pięknym miejscu, u stóp średniowiecznego zamku. Wraz z klubem motocykli i pokazem nowoczesnego sprzętu rolniczego mieszkańcy mogli obejrzeć niezwykle ciekawą wystawę, która sądząc po „oblężeniu” prezentowanego sprzętu - cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wystawa starych ciągników była jednym z wielu wydarzeń towarzyszących obchodom powiatu. Oprócz tego odbywały się pokazy wojskowe, spadochroniarskie i balonowe, na zamku znajdowało się średniowiecze miasteczko rycerskie i jarmark różności. Natomiast na rynku występy artystyczne i wieczorny koncert Maryli Rodowicz.

Późnym popołudniem na zakończenie Zlotu, zorganizowana została parada zabytkowych ciągników, wiodąca na rynek starego miasta. Tam pasjonaci starego sprzętu rolniczego mogli się zaprezentować. Zainteresowanie tymi niezwykłymi, bądź co bądź pojazdami, było bardzo duże. Kolekcjonerzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, na co odpowiedziano minutową „przygazówką” ze wszystkich silników. Proszę sobie wyobrazić ten narastający dźwięk- prawdopodobnie mury starego miasta nie słyszały czegoś takiego wcześniej.

Szczególnie dziękujemy za bardzo dobrą organizację i opiekę nad przybyłymi gośćmi członkom Stowarzyszenia Retro-Traktor z Golubia-Dobrzyń a zwłaszcza Prezesowi Michałowi Piotrowskiemu i sponsorom, między innymi: Starostwu Powiatowemu, dzięki któremu niniejsze spotkanie mogło się odbyć.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczny, drugi Zlot w Golubiu–Dobrzyniu.

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross