PHILADELPHIA 2009

Kategorie:
2011-11-22

2009PHIL11Na zaproszenie klubu Shlepperfreunde Philadelphia e V. do Philadelphii przybyli już ok. 8.00 członkowie klubu TRAKTOR i MASZYNA .
Na miejsce dojechali : organizator wycieczki: Mariusz Nowak oraz : Andrzej Patelka z synem Robertem ( którzy zaprezentowali swój traktor FERGUSON TO20 – 1 z 2 na 400 wystawianych maszyn !) Piotr Głaczyński z rodziną , Marek Kropidłowski, Rafał Staniszewski ,Wojtek Wrzesiński, Jerzy Walerowicz z żoną, Jarosław Wiśniewski, Kazimierz Rzeźnik z bratem , Andrzej Kaźmierczak z rodziną i inni .

Zaraz po przyjeździe Ferguson TO20 został postawiony w specjalnie przygotowanym dla klubu miejscu gdzie wraz z logiem Klubu Traktor i Maszyna stanowił nasz punkt kontaktu oraz miejsce gdzie zwiedzający mogli poznać i dowiedzieć się kilku słów o istnieniu naszego klubu .

Naprzeciw wejścia na teren festiwalu powitał nas ciągnik EICHER jeżdżący wkoło po pionowo stojącej rampie w kształcie koła –stał się on już od dawna symbolem tego festiwalu.

Plac został podzielony na sekcje , często oddzielone dla bezpieczeństwa płotem z wyznaczonymi przejściami : część przeznaczona była na cele konsumpcyjno-handlowe – stoiska z różnorodnymi przysmakami ,miejsca zabaw dla dzieci, scene z placem na którym odbywały się późnowieczorne atrakcje , alejki sprzedawców podzespołów zamiennych , przedmiotów zabytkowych i wszelakich różności kolekcjonerskich ,częśći na której w rządkach królowały ciągniki , części gdzie postawione były silniki stacjonarne wraz z maszynami które były nimi napędzane , osobno tor do jazdy terenowej , pole do wykopów , pole do młócenia , orki , miejsce dla aut i motocykli z poprzedniej epoki o raz plac dla uczestników festiwalu na którym roiło się od przyczep mieszkalnych i maszyn które pojawiały się na placu w trakcie trwania imprezy

Przed godziną 9.00 rozpoczął się wyjazd na paradę .ze względu na długą trasę przejazdu , ilość sprzętu i powolna jazdę każdy z okolicznych mieszkańców miał szansę obejrzenia dokładnie każdego niemal egzemplarza prezentującego się na festiwalu – parada bowiem trwała ponad 3 godziny ! , ok. g 12 ciągniki były znów na miejscach prezentacji ustawione w kilku rzędach .

Odtąd zaczęła się cała stacjonarna część , przejażdżki po terenie , pokazy działania maszyn i ciągników – wszystko zgodnie z harmonogramem .

Na festiwalu zaprezentowano ciągniki LanzBulldog , Hnomag , Eichler, Mann , .. głównie produkcji niemieckiej , było kilka pojazdów SAM , wiele maszyn produkcji radzieckiej , 2 zetory Super , oraz 1 Ursus c-45 . .

Na terenie wystawy przywitał nas i pomagał we wszelkich sprawach (z rezerwacją noclegów włącznie) pan Władysław Jędras, któremu w imieniu klubu serdecznie dziękujemy za pomoc . .

Na podstawie materiałów od Andrzeja Patelki , Rafała Mazura swoje spostrzeżenia dołożył i w całość zebrał Andrzej Kaźmierczak

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross