Klub na RetroShow 2007

Kategorie:
2011-11-22

retroshowW dniach 6-7 października 2007 odbyła się impreza Retro Show 2007. Na zaproszenie inicjatora tego wydarzenia Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie przybyli członkowie Klubu „Traktor i Maszyna”, przywożąc ze sobą szesnaście zabytkowych traktorów.
Dwudniowa impreza sprzyjała zacieśnianiu kontaktów i współpracy Klubu z Muzeum w Szreniawie.

W tym czasie odbywały się liczne pokazy pracy zabytkowego sprzętu rolniczego, młocarni, lokomobili, silników i ciągników rolniczych oraz parady wiodące na pobliskie pola pokazowe. Nie zmotoryzowanych gości na teren wystawy dowoził z pobliskiego Poznania specjalnie przygotowany na tą okazję pociąg retro ciągnięty przez wiekowy parowóz.
W imprezie tej również uczestniczyły pojazdy z Muzeum Narodowego w Szreniawie, które wystawiało sporo odrestaurowanych i dość unikatowych maszyn takich jak: Ursusy C 45, Lanz Bulldogi, Ursus C 308 oraz prototypy ciągników C 328 i C 342, będące jedynymi zachowanymi modelami tych ciągników w Polsce.
Oczywiście zaprezentowano rodzynek lokomobilę typu EM wyprodukowaną w zakładach H. Cegielskiego w 1919 roku, która dawała zapierające dech pokazy. Zaproszono także Muzeum Ziemi Kieleckiej, które specjalizuje się w gromadzeniu "Samoróbek".
Należy podkreślić, iż tegoroczne Retro Show wyglądało dość bogato dzięki znaczącej reprezentacji traktorów Klubu "Traktor i Maszyna". Dlatego szczególnie dziękujemy kolegom z klubu którzy przywieźli i reprezentowali klub pokazując swoje wzorcowo odrestaurowane maszyny:
- Lanz Bulldog 35 Mariusza Nowaka z Gorańca,
- MAN i Ursus C 25 Zbyszka Jankowiaka z Ksieginek
- Zetor 25 i Normag Andrzeja Patelki ze Stęszewa
- Zetor 50 Super, Volvo BM, Deutz i Ferguson 2N Lecha Nowaka
- Allgaier AP22 ze Skansenu Jacka Grzywacza z Łochowic
- Zetor 25 K Henryka Warzyboka ze Skansenu Jacka Grzywacza z Łochowic
- Lanz Bulldog HL 12 i Deutz D 15 Piotra Głaczyńskiego z Poznania
- RS 09 Jana Wolniewicza z Jarocina
- Lanz Bulldogi Jacka Hornika z Bielska Białej.

Rafał Mazur

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross