III Bal Traktorzysty

Kategorie:
2011-11-22

bal20097 lutego 2009 w Wiejskim Domu Kultury w Żydowie koło Gniezna, odbył się III Bal Traktorzysty. Tegoroczna impreza należała do bardzo udanych. Niestety radosną atmosferą karnawału nie można było w pełni się cieszyć. Gdyż niespełna tydzień przed balem otrzymaliśmy smutną wiadomość, iż odszedł jeden z założycieli Klubu "Traktor i Maszyna" Paweł Łysak. Dlatego po oficjalnym przywitaniu gości, które poprowadziła Pani Sołtys Żydowa, goście minutą ciszy uczcili pamięć pożegnanych na zawsze kolegów Szymona Nowaka i Pawła Łysaka.

Na Bal. Zawitali znakomici goście. Wójt gminy Lipno Pan Janusz Chodorowski z małżonką, Prezes Klubu Traktor i Maszyna Rafał Samelczak z małżonką , zarząd „Klubu” w komplecie oraz wiele znakomitości w postaci całej obsady imprezy
Podczas III Balu Traktorzysty nie brakowało głównej atrakcji, którą była aukcja okolicznościowa. Ze względu na dużą ilość przedmiotów przeznaczonych do licytacji, aukcja odbyła się etapami przeplatanymi zabawą i tańcami. Aukcję poprowadził wyśmienicie Jacek Grzywacz ze Skansenu w Łochowicach, a prawdziwych emocji przy tym nie brakowało. Licytowano między innymi pamiątkowe zdjęcia z festiwali i spotkań, kalendarz Klubowo- Skansenowy na 2009r, Krzepki Napój Traktorzysty z Gorzelni Wielosławice i Mazowiecki Dopalacz Traktorzysty ze Skansenu Stare Budy, model kombajnu, płyty CD z pierwszego Festiwalu oraz z ostatniego w relacji TVN TURBO, ogromny klucz do Ursusa C 45 i półmetrowy kluczyk do stacyjki Zetora 25 , a dla zwycięzcy licytacji niespodzianka w postaci pięknego C 45 na szkle, który przypadł „Pleszewiakom”. Byli wspaniali. W sumie Aukcje przyniosły dochód w kwocie 3150 zł. Oczywiście na potrzeby „Klubu”
Na tym nie koniec atrakcji. O północy zgasły światła i w blasku sztucznych ogni „wjechał” tort w kształcie traktora z przyczepą. Ten niezwykły pojazd po chwili trafił na deserowe talerzyki. A zabawa dzięki wspaniałym utworom serwowanym przez sympatycznych muzyków, trwała do białego rana. III Bal na pewno miło utkwił we wspomnieniach tych, którzy w nim uczestniczyli.
Serdecznie dziękujemy Zosi i Mariuszowi Nowakom, którzy zobowiązali się zorganizować Bal na swoim terenie i wywiązali się z tej obietnicy w sposób doskonały. Dziękujemy także gospodarzom obiektu Radzie Sołeckiej Żydowa na czele oczywiście z Panią sołtys Łucją Nowak z mężem Grzegorzem, za miłe zorganizowanie imprezy, oraz za niespodziankę w postaci tańca w stringach . Była zabawa jakiej jeszcze nie bywało.
A tym co nie byli niech będzie szkoda.

Jacek Grzywacz, Rafał Mazur

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross