Festiwal Wilkowicach 2009 - Relacja ! Dożynki w Baranowie

Kategorie:
2011-11-22

2009baranowo430 sierpnia 2009r członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” Marek Staniaszek, Grzegorza Pindor, Dawid Pindor i Daniel Pindor gościli na Dożynkach Gminnych w Baranowie. Ze Skansenu Maszyn Rolniczych Marka Staniaszka w Starych Budach wyjechał zabytkowy sprzęt, biorąc udział w korowodzie dożynkowym. Były to: Ursus c-45, żniwiarka przodownica, która cały czas w korowodzie była uruchomiona.

Kolumnę zamykał Zetor 25A. Dalej korowód wyruszył z pod Urzędu Gminy pod miejscowy kościół. Za maszynami szła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Kask, poczty sztandarowe z sąsiednich Ochotniczych Straży Pożarnych przynależących do Gminy Baranów, wieńce dożynkowe, zaproszeni goście i mieszkańcy Gminy. .

Po przybyciu na plac dożynkowy, korowód był witany i przedstawiany przez organizatora .Po czym odprawiono mszę polową przez proboszcza tutejszej parafii. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, dzielenie się chlebem i uroczysty poczęstunek. Cały czas przygrywała orkiestra strażacka. Po części oficjalnej, można było zwiedzać i oglądać wystawione maszyny. Kolekcjonerzy zademonstrowali odpalanie i uruchamianie wiekowych ciągników. Odważniejsi mogli również odbyć jazdę na bombaju. Zainteresowanie maszynami było bardzo duże, a w szczególności odpalanie Ursusa C-45 przyciągało mnóstwo widzów. Zwiedzający byli zadowoleni, z możliwości zobaczenia na żywo tak zabytkowych maszyn. Impreza trwała do późnych godzin popołudniowych

Marek Staniaszek Grzegorz Pindor

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross