Festiwal traktorów w Minikowie

Kategorie:
2011-11-22

Festiwal, z całą pewnością, tak można powiedzieć o spotkaniu miłośników zabytkowego sprzętu rolniczego podczas XXXII Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych w Minikowie koło Bydgoszczy, które odbyło się w dniach 4-5. 07. 2009r. Nie będzie w tym określeniu przesady, gdyż tegoroczna prezentacja starych traktorów to już był prawdziwy zlot z wieloma atrakcjami, które stanowiły gwóźdź programu targów.

Z odległych stron kraju przybyli kolekcjonerzy przywożąc ze sobą sprzęt reprezentujący w większości Klub „Traktor i Maszyna”. Łącznie było dwadzieścia traktorów i bardzo ciekawa osobliwość jaką stanowił zabytkowy samochód ciężarowy Star 25, wiozący na skrzyni Ursusa C-25. Samochód uczestniczył we wszystkich pokazach. .

Kolekcjonerzy wraz ze swoimi maszynami dość aktywnie prezentowali się podczas dwudniowej imprezy. W sobotę o godzinie trzynastej pokaz rolniczych staroci rozpoczynał ruchowy program targów. Widzowie między innymi mogli zobaczyć każdy z ciągników w ruchu, dowiedzieć się krótkiej historii o każdym z przejeżdżających egzemplarzy, a także obejrzeć slalom miedzy beczkami.

W sobotę, mimo, że jest to zazwyczaj dzień o znacznie mniejszym natężeniu zwiedzających, nie mogliśmy narzekać na brak publiczności i zainteresowania. Naprawdę sporo było pracy przy udzielaniu informacji i rozmów o starej technice.

W drugim dniu targów nasze ciągniki otaczało „morze” prawdziwych miłośników starej techniki. Wśród nich spotkaliśmy osoby, które przybyły na targi czterysta kilometrów, tylko po to aby obejrzeć te cudeńka z innej epoki. Można było usłyszeć rozmowy: „to wszystko jest na chodzie? ” „będą się ścigać, musimy to zobaczyć” „niesamowite jak oni to odrestaurowali” etc. Byli też stali bywalcy, których pamiętamy z zeszłych lat. Nikt się nie zawiódł. Widowisko, było nie zapomniane. Traktorzyści i ciągniki dały z siebie wiele, w niektórych przypadkach, chyba nawet wszystko- ile fabryka mocy dała. Slalom między beczkami, sprint z mety na sto metrów- po pięć traktorów w rzędzie i kręcenie bączków, jazda na dwóch kołach, to jest to na co czekała publiczność. To było 40 minut prawdziwie trzymające w napięciu.

Można powiedzieć, że prezentacja naszego sprzętu stała się główna atrakcją. Na zakończenie w centralnym miejscu targów odbyło się wręczenie nagród .

Puchary w konkursie wyścigów :

1 Fons Kazimierz

2 Marek Staniaszek

3 Jacek Grzywacz

Puchary w konkursie sprawnościowym :

1 Banaszak Marian

2 Kacprzyk Wiktor i Roman

3 Sylwia i Piotr Głaczyńscy

W podsumowaniu Jacek Grzywacz, będący inicjatorem spotkań w Minikowie przybliżył w kilku słowach Klub „ Traktor i Maszyna” oraz zaprosił publiczność na tegoroczny Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach

Dziękujemy za udział uczestnikom :

Henrykowi, Mariuszowi i Danielowi Warzybok Klaudynce, Patrykowi, Sylwi, Piotrowi Głaczyńskim Wiktorowi i Romanowi Kacprzykom Gieni i Marianowi Jasiorowskim Małgosi i Markowi Ułasiuk Sabinie i Markowi Staniaszek Marianowi Mamali Wittowi Sobeckiemu Michałowi Piotrowskiemu Marianowi Banaszak Marianowi Figel Markowi i Leszkowi Lewandowskim Kazimierzowi Fons Danielowi i Grzegorzowi Pindor Tadeuszowi Nowakowskiemu Andrzejowi Kaźmierczakowi Marcelinie i Darkowi Czarneckim Markowi Pietrzykowskiemu Rafałowi Mazurowi Damianowi , Marcinowi i Markowi Grzywacz

A szczególnie dziękujemy za ogromny trud organizacyjny i opiekę nad licznie przybyłymi gośćmi : Agacie, Milenie, Uli i oczywiście Jackowi Grzywacz

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross