BAL "Traktorzysty" Ślesin 2010

Kategorie:
2011-11-22

bal2010rel smallTegoroczny IV Bal Traktorzysty, był tak udany, że ostatni uczestnicy skończyli zabawę dopiero o szóstej nad ranem. Niniejsze wydarzenie, miało miejsce 13 lutego 2010r, w uroczym motelu "Wik", w Ślesinie koło Bydgoszczy. Serdeczna i niemal weselna atmosfera balu, sprzyjała dobrej zabawie, a mile spędzony czas biegł niespostrzeżenie.

Rangę imprezy podniosło, przybycie na bal Pana Starosty Tomasza Miłowskiego. Który powitał wszystkich bardzo serdecznie opowiadając o walorach Powiatu Nakielskiego. Ponadto na ręce Klubowiczów zostały przekazane materiały reklamowe. Pan Starosta zobowiązał się zainicjować przybycie oficjalnej delegacji Powiatu Nakielskiego na IX Festiwal w Wilkowicach. W ramach uatrakcyjnienia niniejszego wyjazdu postanowiono, iż delegaci pojadą zabytkowym autobusem Jelcz, tak jak to miało miejsce w poprzednim roku.
Jedną z pierwszych atrakcji stał się występ członków zespołu "Oltom" z Gmniny Białe Błota w osobach: Natalia Lipka, Paskal Guss, Natalia Markiewicz, Asia Danielewicz, Agata Stachowiak, Agata Grzywacz. Ponadto, Natalia Lipka została umieszczona na oficjalnym kalendarzu na 2010 rok, miesięcznika ogólnopolskiego Rolniczego Przeglądu Technicznego, za co jej bardzo dziękujemy. Podziękowania należą się także innym członkom zespołu "Oltom" za pozowanie do kalendarza.
Przy okazji, warto wspomnieć, że Klub " Traktor i Maszyna" nawiązał współpracę z Rolniczym Przeglądem Technicznym. Niniejsze porozumienie, oficjalnie zainaugurowano podczas IV Balu Traktorzysty.
Duże emocje towarzyszyły, corocznej aukcji okolicznoŚciowej, którą poprowadził gospodarz balu Jacek Grzywacz. W wyniku żarliwej licytacji, obraz- fotografię uczestników "Retroshow Szreniawa 2009", przekazany przez Skansen Marka Staniaszka, zakupił pan Jarek za kwotę 305zł. Ręcznie malowany obraz, przedstawiający traktor Allgaier, a przekazany przez Skansen Łochowice. Został zakupiony za 110 zł, przez Stanisława Matuszewskiego, który równie cenny nabytek zdobył w wyniku kolejnej licytacji. Był to słynny trunek, oferowany pod nazwą "Dopalacz Mazowiecki", a przekazany przez Skansen Marka Staniaszka. WartoŚć gąsiora, zawierającego niniejszy trunek, wzrosła w wyniku licytacji do 310 zł.
Równie ciekawą propozycją była książka o starych traktorach, przekazana przez Wojtka Stróżka, którą zakupił Piotr Głaczyński za kwotę 200zł. Kubki czarodziejskie, przekazane przez Skansen Łochowice zakupili: Basia Samelczak za 60 zł i Wojtek Stróżak za kwotę 50 zł. W wyniku aukcji razem zebrano 1035 zł, które zostały przekazane do kasy Klubu " Traktor i Maszyna".
Wiele Śmiechu i zabawy towarzyszyło konkursom sprawnoŚciowym, które egzekwio wygrali Teresa Chodorowska, KrzyŚ Ozga oraz jeden z mieszkańców Ślesina.
Jako, że impreza przypadała w Walentynki, wspaniały tort dla Walentego Puławskiego, przekazała Lidia Grzywacz, a staropolski chleb na powitanie zorganizował Jacek Grzywacz.
Na tym nie koniec atrakcji. O północy zgasły Światła, w blasku sztucznych ogni "wjechał" wspaniale przygotowany przez tutejszą kuchnię prosiaczek, który po krótkiej chwili, przeznaczonej na fotografowanie, trafił na talerze.
Przed motelem pięknie prezentowały się zabytkowe traktory, które przyprowadzili Kazimierz Fons - Zetor 25K, Jacek Grzywacz- Allgaier i Basia Czajkowska- Renault.
Ogromne podziękowania i szacunek należą się gospodarzom balu : Jackowi, Uli i całej rodzinie Grzywaczów, za wspaniale przygotowaną imprezę. Ogromny trud organizacyjny podjęty został już w paŹdzierniku i praktycznie od tego momentu trwały gorączkowe przygotowania. Wszystko odbyło się na piątkę z plusem, o czym Świadczyły uŚmiechnięte, twarze uczestników Balu. Niniejsze podziękowania dla Uli i Jacka Grzywacz, podczas imprezy przekazał w imieniu uczestników Marek Staniaszek i Paweł Wiadrowski.
Kogo nie było, niech mu będzie szkoda, bowiem ten Bal był jednym z takich wydarzeń, które długo pozostaną w pamięci.

Rafał Mazur

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross