Retro Show i Polagra Show

Kategorie:
2011-11-21

polagra smallCzłonkowie Klubu "Traktor i Maszyna" wzięli udział w dwóch wystawach: "Retro Show" i "Polagra Show", które odbyły się 9 i 10 października br. w Szreniawie.
Podczas wystawy "Retro Show", której organizatorem było Narodowe Muzeum Rol-nictwa w Szreniawie, klub zaprezentował 10 ciągników (3 Lanz Bulldogi, 2 Ursusy, 2 Farmalle, 2 Zetory i 1 Deutza) oraz 2 silniki stacjonarne.

Ich właścicielami są: Leszek Nowak z Wielisławic, Paweł Nowak z Gorańca, Piotr Głaczyński z Poznania, Paweł Łysak z Sicienka, Rafał Samelczak z Bucza, Jacek Grzywacz z Łochowa, Hieronim Klecha z Bronikowa i Wojciech Holta. Wystawa miała miejsce na terenie muzeum, ale dwa razy dziennie traktory korowodem wyjeżdżały na pobliskie pole, gdzie odbywały się pokazy współczesnego sprzętu rolniczego "Polagra Show". Na czas prezentacji Klubu zamierały wszystkie prace na polu "Polagry". W tym momencie o działalności klubu, festiwalu w Wilkowicach i prezentowanych ciągnikach opowiadali jego członkowie Piotr Ciąder i Rafał Samelczak. Informacje można było także uzyskać w stoisku klubowym, gdzie prezentowano film z tegorocznego festiwalu w Wilkowicach oraz rozdawano materiały reklamowe. Udział w tych wystawach był możliwy dzięki zaproszeniu otrzymanemu od Narodowego Muzeum Rolnictwa w Szreniawie i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ważnym akcentem pokazów w Szreniawie było oficjalne zapoczątkowanie akcji promocyjnej IV Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, który odbędzie się 27 sierpnia 2005 roku w Wilkowicach.

Copyright © 2024 All Rights Reserved wykonanie: webserwis.net
magnifiercross