• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach odbędzie się 21-22.08.2021 r.

facebook

Zgłoszenia do konkurencji

Konkurencje XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, Wilkowice 17-18.08.2019 r.

Przyjmujemy zgłoszenia do udziału w konkurencjach sprawnościowych i siłowych. Pierwsze najlepsze trzy osoby z każdej kategorii otrzymają statuetkę i nagrodę rzeczową (oleje firmy GULF).

Zgłoszenia prosimy kierować do sędziów głównych poszczególnych konkurencji.
Należy podać imię i nazwisko kolekcjonera, typ ciągnika i kategorię.

W konkurencjach mogą wziąć udział wyłącznie zarejestrowani kolekcjonerzy.

1. Traktor Pulling
Kategoria:
- waga do 2000 kg
- waga od 2001 do 3000 kg
- waga od powyżej 3000 kg
- bombaje
Sędzia główny: 

2. Węgierski Traktor Pulling
Kategoria:
- waga do 2500 kg
- waga od 2501 do 3500
- bombaje
Sędzia główny: Andrzej Kaźmierczak e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Wyścigi traktorów
Kategoria:
- traktorzystki
- bombaje
- traktory (diesel) dwucylindrowe
- traktory (diesel) trzycylindrowe
- traktory (diesel) czterocylindrowe (Zetor 50 Super, Zetor 4010 i inne)
- traktory benzynowe
- „ślimaki” (mini ciągniki: Ursus 308, Dzik 2, Holder, Agria itp.)

Sędzia główny: Jarosław Chojnacki e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkurencji i konkursów przeprowadzonych podczas

XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach

TRAKTOR PULLING
Kategoria wagowa do 2000 kg
1. Jacek Gaj
2. Łukasz Fons
3. Kazimierz Fons
Kategoria wagowa od 2001 kg do 2500 kg
1. Waldemar Suszka
2. Csernak Pal
3. Adam Andrzejewski
Kategoria wagowa od 2501 kg do 3000 kg
1. Andrzej Cygler
2. Sylwester Domagała
3. Marian Jasiorowski
Kategoria bombaje
1. Mariusz Nowak (Lanz Bulldog 35)
2. Jerzy Walerowicz
3. Zbigniew Jankowiak (Ursus 45)

WĘGIERSKI TRAKTOR PULLING
Kategoria wagowa do 2000 kg
1. Jerzy Rąpała
2. Kazimierz Fons
3. Łukasz Fons
Kategoria wagowa od 2501 kg do 3000 kg
1. Sylwester Domagała
2. Jerzy Kania
Kategoria wagowa bombaje
1. Kamil Hornik
2. Mariusz Nowak

WYŚCIGI TRAKTORÓW
Traktorzystki
1. Milena Klimczak
2. Klaudia Głaczyńska
3 Agata Grzywacz
Bombaje
1. Mariusz Nowak
2. Jan Nowak
Traktory dwucylindrowe
1. Miłosz Stiller (Ursus C 325)
2. Krzysztof Biegański (Zetor 2511)
3. Krzysztof Szymczak (Zetor 25A)
Traktory trzycylindrowe
1. Krzysztof Szymczak (Ferguson TE 20)
2. Waldemar Suszka (Ford 3600)
Traktory czterocylindrowe i traktory beznynowe
1. Jerzy Kania (Mc Cornick)
2. Jacek Gaj (Ford)
3. Jacek Gaj (Massey Ferguson)
„Ślimaki” (mini ciągniki: Ursus 308, Dzik 2, Holder, Agria itp.)
1. Piotr Ciąder (Ursus 308)
2. Wojciech Mikołajczak (Dzik 2)
3. Robert Wielgosz (Dzik 2)

KONKURS PUBLICZNOŚCI
1. Milena Klimczak za Ursusa C 28
2. Andrzej Cygler za Zetora 25 A
3. Józef Brodziak za Zetora 25 K

KONKURS "WETERAN TRAKTOR I MASZYNA WILKOWICE 2018"
Grand Prix – Kamil i Jacek Hornik za ciągnik Lanz Bulldog D7500 (HN-3)
Wyróżnienia
- Jarosław Chojnacki za kosiarkę KZ2-2,1
- Robert Wielgosz za Dzika-2 z 1969 roku
- Dominik Wojtaszek za ciągnik Vierzon Super 204 z 1959 roku

 

 

 

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012