• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2019 r.  -  Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kubu "Traktor i Maszyna" - 27.04.2019 r., godz. 13:00, Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

facebook

Aktualności

Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku Klub "Traktor i Maszyna" wziął udział w II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą.

Wystawiliśmy 5 ciągników będących własnością Marka Staniaszka ze Starych Bud (Ursus 45, Ursus 25, Ursus 308, Zetor 3011) i Mateusza Wiadrowskiego z Warki (Dzik 21).
Zwiedzający mogli zasięgnąć informacje o ciągnikach i działalności klubu oraz obejrzeć filmy z festiwalu w Wilkowicach. Była to też kolejna akcja promująca przyszłoroczny Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach. Na stoisku pojawiło się wiele ciekawych osób. Dla wystawców i gości targowych zorganizowano koncerty Brathanków i Zenka Martyniuka. Dyrektor Targów pani Anna Pieniążek z bardzo dużym uznaniem wypowiedziała się o klubowej wystawie i złożyła propozycję dalszej współpracy także przy realizacji innych projektów.
Bardzo dziękujemy Markowi Staniaszkowi i Mateuszowi Wiadrowskiemu za udostępnienie ciągników oraz Andrzejowi Mirowskiemu, Grzegorzowi Pindor, Arkadiuszowi i Radosławowi Śliwińskim za obsługę stoiska.

Uwaga - zmiana miejsca Wigilii!
Spotkanie Wigilijne odbędzie się 9 grudnia 2017 roku o godzinie 13:00 w Domu Strażaka w Wilkowicach. Na spotkanie zgłosiło się blisko 100 członków Klubu.
Podczas spotkania zostanie podsumowana działalność klubu w 2017 roku. 

W dniu 15 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyło się zebranie zarządu Klubu „Traktor i Maszyna”.

Prezes klubu przedstawił pismo od Andrzeja Kaźmierczaka (sekretarza zarządu) dotyczące jego rezygnacji z pracy w zarządzie i funkcji sekretarza. Prezes zaproponował uzupełnienie składu na podstawie artykułu § 19 Statutu Klubu „Traktor i Maszyna”. Zgłoszono jedną kandydaturę Zbigniewa Franka. Kandydatura została przyjęta jednogłośnie. Podjęto także uchwałę o wyborze sekretarza. Został nim Stanisław Matuszewski.

Zarząd Klubu zdecydował, że Walny Zjazd Sprawozdawczy odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. W tym samym dniu i miejscu odbędą się także uroczystości XV-lecia Klubu ‘”Traktor i Maszyna”. Podjęto także decyzję, że Bal Traktorzysty odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w Lipnie i będzie częścią obchodów jubileuszu 15-lecia klubu.

Zarząd przeanalizował obecny stan projektu budowy Skansenu w Wilkowicach i podjął decyzję o intensyfikacji działań. Zarząd złożył Gminie Lipno i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lipnie propozycję wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia. Propozycja została przyjęta. 

Podjęto uchwałę o przyjęciu nowych członków zwyczajnych Henryka Kolpak i Jarosława Grunwald.

Po raz drugi Klub "Traktor i Maszyna", Gmina Lipno i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie wzięli udział w Targach Zabytkowej Motoryzacji "Retro Motor Show" w Poznaniu.

W tym roku na zwiedzających czekało ponad 600 klasyków – od rowerów przez motorowery, motocykle, samochody, ciężarówki, autobusy, wozy strażackie, traktory, a nawet pojazdy wojskowe na czołgu skończywszy. Rekordowa też była frekwencja – wystawę zwiedziło 25 347 pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Klub „Traktor i Maszyna“ zaprezentował 16 zabytkowych ciągnikówz. Nawiązano wiele nowych kontaktów i prowadzono rozmowy z innymi klubami o ich udziale w wilkowickim festiwalu. W Akademii Renowacji o pasji i miłości do starych ciągników, udziale w filmie "Sztuka Kochania", modyfikowaniu traktorów do Tractorpullingu oraz o działalności klubu i festiwalu w Wilkowicach mówili: Leszek Nowak, Wojciech Wrzesiński, Jerzy Kania, Piotr Głaczyński i Jacek Gaj. Klubowa wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Była też jedną z niewielu na której można było usiąść na eksponacie.

Szczególne podziękowana kierujemy do Anii Plackowiak, Jerzego Kanii, Wojciecha Wrzesińskiego i Patryka Głaczyńskiego za trzydniową opiekę nad klubową wystawą i punktem informacyjnym. Dziękujemy wszystkim członkom Klubu, którzy wystawili swoje ciągniki na "Retro Motor Show".

1. Ursus 308 – Mariusz Wolniewicz
2. Ursus 328 - Andrzej Orzeł
3. Ursus 45 - Leszek Romanowski
4.John Deere – Piotr Głaczyński
5. Ferguson – Andrzej Patelka
6. Zetor Super 50 – Jerzy Kania
7. Hanomag Combi Track C 224 – Witold Alejski
8. Ferguson – Jacek Gaj
9. Lanz Bulldog 45 - Jacek Gaj
10. RS 08 – Anna Plackowiak
11. Renault – Wojciech Wrzesiński
12. Zetor 25 K – Paweł Kania
13. Ursus 328 – Bartosz Jankowski
14. Władimirec – Jerzy Kania
15. Zetor 25 – Jerzy Kania
16. Zetor 25 A – Jerzy Kania

Rafał Rosolski

 

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012