• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XXII Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2024 r. - Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 w Domu Strażaka w Wilkowicach

facebook

Zapraszamy na XXI Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka - największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia 2023 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński, Polska).
Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie blisko 400 zabytkowych maszyn rolniczych w tym 300 ciągników. Odbędą się konkursy sprawnościowe (Traktor Pulling, Węgierski Traktor Pulling, Wyścigi Traktorów), pokazy polowe (młócenie zboża, orka różnymi ciągnikami), prezentacja ciągników na placu manewrowym oraz zabawa w przeciąganie liną traktora. W ramach festiwalu odbędą się wydarzenia towarzyszące takie jak: Wystawa Rolnicza „AGROWilkowice”, wystawa silników stacjonarnych, wystawa modelarstwa rolniczego i pracujących modeli silników parowych oraz 50-lecie samochodów Tarpan. Kolekcjonerom zostaną przyznane: tytuły Kolekcjonera roku 2023 w konkursie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wyróżnienia za wyjątkowe eksponaty festiwalu oraz tytuły „Traktorzystka i Traktorzystka Festiwalu” w konkursie ciekawego ubioru traktorzystki i traktorzysty. W niedzielę o godzinie 11:00 ulicami Wilkowic przejedzie korowód zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych.

Zabytkowe pojazdy i maszyny będą prezentować prywatni kolekcjonerzy oraz instytucje muzealne: Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Narodowe Muzeum Techniki z Warszawy i Muzeum Silników Stacjonarnych z Konieczkowej.
W Wilkowicach będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej, obejrzeć wystawę współczesnych maszyn rolniczych, zrobić zakupy na stoiskach handlowych oraz mile spędzić czas w wesołym miasteczku i strefie zabaw dla dzieci.
Bilety w cenie 15 zł od osoby są dostępne w sprzedaży online https://tobilet.pl/xxi-miedzynarodowy-festiwal-starych-ciagnikow-i-maszyn-rolniczych.html oraz w kasach biletowych w dniu imprezy. Dzieci do 7 lat oraz osoby niepełnosprawne mają wstęp wolny.
Organizatorami Festiwalu są: Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

Dodaj komentarz

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012