• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach odbędzie się 20-21.08.2022 r.

facebook

W dniu 15 sierpnia 2021 roku zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń zabytkowych eksponatów na XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach. Zgłosiło się 176 kolekcjonerów, którzy zaprezentują 280 zabytkowych eksponatów w tym 227 ciągników, 3 kombajny, 17 silników stacjonarnych, 3 młocarnie 7 zabytkowych ciężarówek i samochodów stosowanych w rolnictwie oraz wiele innego sprzętu rolniczego. Poniżej pełna lista.

Rejestracja wystawców zabytkowych maszyn odbędzie w piątek 20 sierpnia 2021 od godziny 12:00 do 20:00 oraz w sobotę od 8:00 do 10:00.
Procedura wyboru miejsca i rejestracji:
- Kolekcjonerzy sami wybierają stanowisko
- Stanowisko jest wolne, gdy na linie znajdują się dwie tabliczki z numerem stanowiska (mniejsza i większa). Jeżeli jest tylko jedna tabliczka to znaczy, że stanowisko jest już zajęte.
- Rezerwując stanowisko odcinamy mniejszą tabliczkę i rejestrujemy się w namiocie klubowym. Następnie tabliczkę z numerem wraz z tabliczką identyfikacyjną umieszczamy w widocznym miejscu ciągnika (z przodu lub na jego lewym boku)
- Zajmując stanowisko cofamy ciągnikiem lub maszyną centralnie w tabliczkę z numerem stanowiska.

Uwaga!
Ciągnik uczestniczący w prezentacjach na placu manewrowym musi posiadać tabliczkę identyfikacyjną (biało-czerwona z logiem RPT i Klubu "Traktor i Maszyna"). Tabliczka musi być umieszczona na ciągniku w widocznym miejscu z jego przodu lub na lewej stronie (patrząc od kierowcy).
Po terenie festiwalu operatorami ciągników i maszyn (kierowcy) mogą być osoby posiadające stosowne uprawnienia (prawo jazdy) i zarejestrowane jako uczestnicy festiwalu. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma opaskę na rękę. 

Uwaga ciągnik uczestniczący w niedzielnym korowodzie musi posiadać numer identyfikacyjny. Podczas korowodu a także na terenie festiwalu nie wolno przewozić osób towarzyszących w miejscach nie dozwolonych (np. na błotniku, na belce lub innych miejscach).   

 

Nr kolejny wpisu Nazwisko i imię Adres Eksponat
1 Andrzejewski Adam Leszno Ursus C 330 (1980)
2 Barczykowski Bronisław Jakubowo Deutz (1974)
3 Barczykowski Bronisław Jakubowo Ursus C 330 (1977)
4 Barczykowski Bronisław Jakubowo Renault 88 (1971)
5 Barczykowski Bronisław Jakubowo Porsche (1954)
6 Barczykowski Bronisław Jakubowo Ursus C 385 (1978)
7 Beba Krzysztof Włoszakowice Ursus C 328 (1964)
8 Bączyk Ryszard Kościan Zetor Super 50 (1966)
9 Błędzińska Oliwia Zapust 5 MF 70
10 Boczar Michał Zagrodno Zetor 3011 (1966)
11 Borzęcki Michał Chodlewo Ursus C 328 (1963)
12 Brauer Ryszard Bygoszcz Ursus 45 (1948)
13 Brodziak Józef Stara Krobia Zetor 25 K (1962)
14 Budzisz Andrzej Chodlewo Zetor 25K (1950)
15 Budzisz Andrzej Chodlewo Ferguson TEA 20 (1950) Pług dwuskibowy Grudz.
16 Budzisz Andrzej Chodlewo Fendt Xaver FW 237(1959)
17 Budzisz Andrzej Chodlewo John Deere (1934)
18 Chojnacki Jarosław Kościan Zetor 25K (1958)
19 Chojnacki Jarosław Kościan Zetor 25K (1950)
20 Chojnacki Jarosław Kościan Zetor 25 A (1952)
21. Chojnacki Jarosław Kościan Zetor 25 K (1951) + kosiarka Kz21-1
22 Ciąder Filip Leszno Pług Grudziądz do Ursusa C 308 (1967)
23 Ciąder Piotr Leszno Ursus 328 (1959)
24 Cieślik Andrzej Leszno Agria 1.600 (1958) + kultywator
25 Cygler Andrzej Wilkowice Zetor Major 3011 (1964)
26 Cygler Andrzej Wilkowice Zetor 25K (1958)
27 Cygler Andrzej Wilkowice Zetor Super 50 (1964)
28 Cygler Andrzej Wilkowice Zetor 25A (1958)
29 Cygler Andrzej Wilkowice Zetor 25A (1950)
30 Dalecka Mariola Cekcyn silnik Ilo (1941) (Komar 1984)
31 Dalecki Tadeusz Cekcyn Deutz F2L612/6N (1959)
32 Demczyszak Jan Prochowice Holder B10 (1956) + przyczepka
33 Demczyszak Wanda Prochowice silnik stacjonarny, młocarnia sztywtówka
34 Domagała Andrzej Domachowo FHR D88 (1960)
35 Domagała Andrzej Domachowo Bucher – Guyer (1951)
36 Domagała Sylwester Wilkowice Ursus 4011 (1968)
37 Domagała Sylwester Wilkowice John Deere 3130 (1974)
38 Domagała Sylwester Wilkowice Ursus 330 M (1987)
39 Domagała Sylwester Wilkowice Przyczepa Sanok D-45 (1967)
40 Domagała Sylwester Wilkowice Ursus 330 (1981)
41 Dryja Jerzy Prochowice Przyczepa rolnicza (1968)
42 Dryja Mateusz Prochowice Ursus C 330 (1969)
43 Durski Paweł Taczanów Drugi Ursus C 45 (1956)
44 Dziurka Tomasz Skoki Zetor 25K (1955)
5 Figiel Marian Tuchola SAM (1972)
46 Filipowiak Michał Kołaczkowice Wierzon 204 (1958)
47 Filipowiak Michał Kołaczkowice Wierzon 204 (1958)
48 Folmer Andrzej Koszalin Fendt F12HCL (1957)
49 Fons Aleksandra Sicienko silnik st. Deutz 516 (1932)
50 Fons Katarzyna Sicienko Ursus C 328 (1963)
51 Fons Kazimierz Sicienko Star 27 (1968), silnik stacjonarny S-320, przyczepa Autosan D-44B
52 Fons Łukasz Sicienko Ursus C 325 (1962)
53 Foterek Borys Targowisko Deutz D2505
54 Franek Aleksandra Sierpowo Miech kowalski, radła konne - 2 szt. pług dwuskibowy
55 Franek Mateusz Sierpowo Ursus C 325 (1959)
56 Franek Zbigniew Sierpowo Kombajn Vistula z prasą (1971)
57 Frąckowiak Piotr Niemarzyn Ursus C 328 (1965)
58 Gaj Jacek Środa Wielkopolska Ferguson 135 (1970)
59 Gaj Jacek Środa Wielkopolska Ford N8 (1951)
60 Gaj Jacek Środa Wielkopolska Ford N8 (1951)
61 Gaj Jacek Środa Wielkopolska Kirowiec K700 (1980)
62 Galisiewicz Maria Strzelce Kraj Silnik st. S 231 (1970) Gniotownik walcowy (1942)
63 Gembalczyk Marian Raszczyce Holder B 12
64 Głaczyńska Klaudia Poznań John Deere LA
65 Głaczyńska Sylwia Poznań Dołownik Hissla
66 Głaczyński Patryk Poznań Gebruder Eberhardt (pług)
67 Głaczyński Piotr Poznań Lanz HL 12
68 Gławdel Marcin Strzelce Kraj Ferguson TEA 20 (1948)
69 Gola Jarosław Lubliniec Zetor 25 K
70 Gościniak Irena Leszno Ursus C 45 (1956)
71 Gościniak Joanna Leszno Agria (1975)
72 Gościniak Tomasz Leszno Ursus C 45 (1950)
73 Grunwald Jarosław Rybnik Zetor 25K (1963)
74 Grunwald Jarosław Rybnik Deutz F1612 (1958)
75 Grunwald Piotr Nieborowice Ursus 328 (1967)
76 Grunwald Rafał Książenice Ferguson TEA 20 (1952)
77 Grzywacz Jacek Łochowice Dzik 2 (1973)
78 Grzywacz Jacek Łochowice Dzik (1959)
79 Grzywacz Urszula Łochowice Ursus C 308 (1959)
80 Gutswa Szymon Kraków Ursus C 328 (1967)
81 Havelka Martin Skrdlovice (Czechy) Zetor T25 (1947)
82 Hermann Ryszard Sępolno Krajeńskie Agrostroj MF 70 (1971)
83 Hoffmann Tadeusz Popowo Wonieskie Ursus 45
84 Hornik Jacek Bielsko Biała Lanz Bulldog HL 12
85 Hornik Kamil Bielsko Biała Lanz Bulldog 38 PS (1937)
86 Hornik Kamil Bielsko Biała Fordson E27N Half Track (1947)
87 Jabłoński Maciej Brudzeń Duży Ursus C 325 (1962)
88 Jabłoński Maciej Brudzeń Duży Ursus C 328 (1963)
89 Jankowiak Anna Księginki Pług 2-skibowy (1965)
90 Jankowiak Krzysztof Gaj/śrem Pług 2-skibowy (1962)
91 Jankowiak Krzysztof Księginki Ursus C 328 (1963)
92 Jankowiak Renata Księginki Man 2F1 (1963)
93 Jankowiak Tomasz Księginki Ursus 45 (1952)
94 Jankowiak Zbigniew Księginki Ursus 45 (1958)
95 Jankowska Joanna Chrzypsko Wielkie Ursus 325 (1963)
96 Jankowska Sylwia Drezdenko Jola 340 (1958)
97 Jankowski Bartosz Chrzypsko Wielkie Ursus C 328 (1963)
98 Jankowski Kacper Dolsk Ursus C 328 (1963)
99 Jankowski Marcin Drezdenko Zetor 3011 (1960)
100 Jasiński Rafał Słupca Ursus C 325 (1961)
101 Jasiorowska Genowefa Lisi Ogon Ursus C 328 (1962)
102 Jasiorowski Marian LIsi Ogon Zetor Major 3011 (1964)
103 Jasiorowski Marian LIsi Ogon MF 70 (1973)
104 Jastrząbek Andrzej Biała Same Leone (1970)
105 Jędryczka Mariusz Ziółkowo Ursus C 330 (1970)
106 Jędrzejczak Alojzy Ugory RSJ 1 Mesko (1979)
107 Jędrzejczak Alojzy Ugory Porsche 109 (1959)
108 Jurski Jerzy Kobylarnia Zetor 25 A (1960)
109 Kania Jerzy Poznań McCornik
110 Kania Jerzy Poznań Zetor 25 (1948)
111 Kania Jerzy Poznań Zetor Super 50
112 Kansy Jerzy Lubliniec Fahr D22 (1954)
113 Kansy Marek Lubliniec I.Harvester
114 Kansy Marek Lubliniec Gutbrod
115 Kaźmierczak Andrzej Bydgoszcz MF 70
116 Kaźmierczak Andrzej Bydgoszcz Ursus 45
117 Kędziora Michał Gostyń Ursus C 355 (1973)
118 Klecha Hieronim Bronikowo silnik S-60 (1958)
119 Klecha Hieronim Bronikowo Silnik Slavia (1946)
120 Klub „Traktor i Maszyna” Lipno Zetor 25 K
121 Kolasa Kazimierz Ruda Ursus 4011 (1968)
122 Kosowski Michał Wilkowice Ursus 904
123 Kościuk Paweł Pomorska Wola Porsche Diesel Junior
124 Kozłowska Paulina Wilkowice silnik IFA (1962)
125 Kozłowski Marek Wilkowice Ursus 325 (1963) silnik stacjonarny Ilo (1956) Mercedes
126 Kozłowski Paweł Rogalin Zetor 25 A (1951)
127 Kozłowski Paweł Rogalin Massey Frguson (1957)
128 Kropidłowski Marek Owieczki Ursus 45 (1948)
129 Kubiak Jacek Wierzbno Kombajn Massey Ferguson (1966)
130 Kucharczyk Jacek Zapust Zetor 25 K (1959)
131 Kucharczyk Wojciech Zapust Dzik 2 (1960)
132 Kuczma Wiesław Legnica Porsche F 217 (1961)
133 Kułaczkowski Henryk Zapust 5 Zetor 25 K (1959)
134 Kurzawski Dariusz Żary Ursus C 328 (1967)
135 Kurzawski Piotr Żary Ursus C 325 (1960)
136 Kurzawski Piotr Żary Ursus C 4011 (1967)
137 Kuś Zygmunt Pleszew Ursus C 328 (1964)
138 Kwaśniewski Krzysztof Bryski DT S4 (1949)
139 Kwaśniewski Krzysztof Bryski Dutra D4KB (1960)
140 Kwaśniewski Krzysztof Bryski Zetor Super 50 (1964)
141 Kwaśniewski Przmysław Góra św. Małgorzaty Zetor Major (1964)
142 Lewandowski Marek Rozwarzyn Ursus 328 (1966) silnik stacjonarny
143 Majdecki Andrzej Radomsko Iseki Tu 1600 (1978)
144 Majorczyk Andrzej Koszanowo narzędzia konne
145 Marcinek Ireneusz Wilkowice Młocarnia MSC6
146 Materna Andrzej Tuchorza Deutz D40L (1964)
147 Materna Katarzyna Tuchorza RS 08
148 Materna Tomasz Tuchorza silnik Andoria S 301 D
149 Matusik Grzegorz Węgrów Ursus C 328 (1964)
150 Matuszewski Stanisław Wilkowice Ursus 308
151 Matuszewski Stanisław Wilkowice Zetor Major 3011
152 Matuszyk Leszek Krajewice Deutz D 40 (1962)
53 Michalak Radosław Wyręby Ursus C 328 (1966)
154 Michałek Grzegorz   OK Traktor
155 Mikołajczak Wojciech Sicienko Dzik 2 (1967) przyczepka do Dzika
156 Mirowski Andrzej Krosnowa Kosiarka samojezdna Rotax
157 Mirowski Andrzej Krosnowa Kramer K-15 (1955)
158 Mirowski Andrzej Krosnowa Porsche Diesel Super 708 (1959)
159 Misiewicz Sławomir Łoniewo Ursus 45
160 Miszczak Izabela Staniewice Silnik stacjonarny S-301 (1973)
161 Miszczak Piotr Staniewice Deutz D 30S (1958)
162 Muzeum Rolnictwa Szreniawa Szreniawa Tarpan
163 Muzeum Rolnictwa Szreniawa Szreniawa Tarpan
164 Muzeum Rolnictwa Szreniawa Szreniawa Tarpan
165 Nowak Jan Kąsinowo Ursus 45 (1950)
166 Nowak Jan Kąsinowo Zetor 25 A
167 Nowak Jan Kąsinowo Zetor Major 3011
168 Nowak Jan Kąsinowo ZetorK 25 (1956)
169 Nowak Leszek Wielisławice Ursus C 328 (1964)
170 Nowak Leszek Wielisławice RS 09 (1961)
171 Nowak Leszek Wielisławice Ursus C 355 (1970)
172 Nowak Leszek Wielisławice Ursus C 385 (1969)
173 Nowak Mateusz Dąbrowa Ursus C 308 sam 4x4 (1968) + rowery i motocykle
174 Orzałkiewicz Maciej Leszno Ursus 308 (1959)
175 Orzałkiewicz Maciej Leszno Trusty 2 (1943)
176 Orzałkiewicz Maciej Leszno British Anzani (1945)
177 Orzałkiewicz Maciej Leszno British Anzani (1947)
178 Orzałkiewicz Maciej Leszno Trusty 2 (1944)
179 Parzonka Marcin Trzcinica Holder B 12 (1960)
180 Patelka Andrzej Stęszew Zetor 25 (1946)
181 Patelka Andrzej Stęszew John Deere Lanz 310 (1954)
182 Pedersen Kai (Dania)   silnik spalinowy, piły Stihl
183 Pelian Mariusz Niechłód Ursus C 328 (1965)
184 Pelian Mariusz Niechłód Ursus C 360 3T (1987)
185 Pierściński Leszek Dobrzyca Dzik 214K
186 Pierściński Leszek Dobrzyca Ursus 328 (1966)
187 Pietrowiak Ryszard Wilkowice Ursus C 912
188 Pietrowiak Ryszard Wilkowice Ursus C 330 (1969)
189 Pietrzykowski Marek Kłanino Massey Haris Pony
190 Piotrowski Michał Golub-Dobrzyń Ursus C 309 silnik spalinowy S-301
191 Plackowiak Anna Poznań Ursus 325 (1960)
192 Płaziuk Grzegorz Wioska Ursus C 330 (1975)
193 Postół Henryk Wilkowice Zetor 25 A
194 Przestacki Michał Wola Książęca Ursus C 328 (1961)
195 Przyłucki Julian Leszno Ursus C 328 (1961)
16 Pulda Janusz Gorzów Wlkp Luftgekkhlt D15 (1960)
197 Radny Paweł Jastrzębsko Stare Ursus C 4011 (1969)
198 Radny Paweł Jastrzębsko Stare Ursus C 328 (1966)
199 Rąpała Jerzy Godków Osiedle RS 09 silnik stacjonarny S 301
200 Rąpała Maria Godków Osiedle Hako Matic (1950)
201 Reszczyński Feliks Wilkowice Steyr 188
202 Reszczyński Gabriel Wilkowice Ursus C 325 (1960)
203 Reszczyński Gabriel Wilkowice Kombajn Bizon Z-056 (1984)
204 Reszczyński Gabriel Wilkowice Żniwiarka McCornik, Kierat – 320, silnik stacjonarny x 2
205 Reszczyński Gabriel Wilkowice Linde-Guldner (1952)
206 Rolnik Błażej Tarchalin Ursus C330 (1975)
207 Rosolski Szymon Śmigiel Ursus C 328 (1964) + motorower Komar 2350
208 Rychter Paweł Oborniki Śląskie Ursus C 4011 (1969)
209 Saladra Georg (Niemcy) Amberg Deutz 1M414
210 Serafin Danuta Strzelce Krajeńskie Ursus C 325 (1963)
211 Siejak Paweł Pelika Lanz Bulldog 25
212 Skrzypczak Marian Miąskowo Zetor 25A (1957)
213 Stachowiak Patryk Wilkowice Ursus C 360 (1977)
214 Stawiński Krzysztof Wyciążkowo Ursus C 328 (1966)
215 Stiller Bernard Boguszyn Ursus C 325
216 Stiller Bernard Boguszyn Lanz Bulldog 25 (1936)
217 Stiller Miłosz Boguszyn Lanz Bulldog 45
218 Stopa Bartosz Duszniki Hakotrak 8 (1964)
219 Stopa Bartosz Duszniki Ursus C 328 (1966)
220 Stroschein Rafał Moczkowo Ursus C 360 (1978)
221 Suiker Simon Goszczanowiec Kramer KL12 (1955)
221 Suiker Simon Goszczanowiec rozrzutnik obornika Dung koning 22 (1957)
223 Suiker Simon Goszczanowiec Kramer GL II (1936)
224 Suiker Simon Goszczanowiec Kramer KL 250 (1958)
225 Suiker Simon Goszczanowiec Rumley Oil Pull X 25-40 (1926)
226 Suszka Hubert Wilkowice Ursus C 330 (1969)
227 Suszka Waldemar Wilkowice Ford 3600
228 Szajek Paweł Gaj/Śrem Ursus C 328 (1963)
229 Szramiak Franciszek Długie Stare Zetor 25 K (1964)
230 Szymański Jan Poznań Zetor 25K
231 Szymczak Krzysztof Boguszyn Ferguson TE 20
232 Szymczak Krzysztof Boguszyn Star 25 (1969)
233 Szymczak Krzysztof Boguszyn Ford Super Dexta (1961)
234 Szymczak Michał Radziwiłów Ursus C 328 (1963)
235 Szymczak Michał Radziwiłów Ursus C 328 (1967)
236 Tomczak Witold   Śrutownik
237 Urbaniak Konrad Wydorowo Zetor 25 K (1951)
238 Walachowski Henryk Wilkowice Wiązałka ciągnikowa WC-5 Ursus C 330 (1976)
239 Walerowicz Jerzy Łaszew Ursus 45 (1963)
240 Walerowicz Jerzy Łaszew Ursus 45 (1948)
241 Walerowicz Małgorzata Łaszew Lanz Bulldog (1938)
242 Weselak/Dryja Natalia Prochowice Pompa Silesia
243 Wieczorek Roman Lipno Ursus C 330 (1973)
244 Wielgosz Robert Dąbrowa Dzik 2 (1969)
245 Wiśniewski Tomasz Staniewice AWK Monax 107D (1956)
246 Wojtaszek Dominik Kowalew K.L. Bulldog (1951)
247 Wojtaszek Grzegorz Kowalew Ursus C 45 (1948)
248 Wojtaszek Henryk Kowalew Lanz Bulldog 7500 (1940)
249 Wojtaszek Natalia Świeca/Odolanów SFV Vierzon 204 Super (1959)
250 Wolka Damian Woźniki Śl Fendt Farmer (1961)
251 Wolka Damian Woźniki Śl Lanz Bulldog (1952)
252 Wolniewicz Halina Jarocin Ursus C 308 (1961) Żuk A11B (1988)
253 Wolniewicz Jan Jarocin Ursus C 328 (1965)
254 Wolniewicz Mariusz Jarocin Zetor 25 K (1958)
255 Wrzesiński Wojciech Zapust 5 Steyr 180 (1948)
256 Zaręba Jan Lauchhammer (Niemcy) Farmtrac Escort 335
257 Zmyślony Tomasz Dobrzyca Ferguson TE 20 (1950)
258 Zujewski Szymon Wysogotowo Lanz Bulldog (1949)
259 Zujewski Szymon Wysogotowo Zetor 25 K (1952)

Komentarze  

#4 Get with discount low price dispensaryDraksaimi 2021-10-05 14:12
viagra clock
cheapest viagra internet pharmacy
buying viagra online without prescription
- viagra kenya
http://withoutdctr.com/# - viagra prescription
herbal ed
#3 Lista wystawcówOuida 2021-09-13 10:04
Great article, totally what I needed. on quest bars (iherb.com: http://www.iherb.com/search?kw=quest%20bars) bars https://www.iherb.com/search?kw=quest%20bars quest bars
#2 Lista wystawcówSonya 2021-08-28 12:04
This post is invaluable. Where can I find out
more?

Also visit my web page a web hosting: http://bit.ly/3kxNDdH
#1 A GdzieAdrian 2021-08-19 12:20
A gdzie Wladymirec T-25? Widzę że muszę swojego podszykować i startujemy za 1-2 lata
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012