• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach (22-23.08.2020 r.)  Uwaga! Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 04.07.2020 r. o godzinie 13:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. 

facebook

W związku ze zbliżającym się XVIII Ogólnopolskim Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach organizatorzy informują:

1. Pole namiotowe z całą infrastrukturą sanitarną i elektryczną będzie gotowe wieczorem 14 sierpnia 2019 roku. W tym samym dniu od godziny 20:00 teren wystawy będzie objęty ochroną.
2. W tym roku nie odbędzie się w Lipnie czwartkowe powitanie traktorzystów jadących po kołach z powodu przypadającego w tym dniu święta. Powitanie traktorzystów planowane jest w piątek popołudniu podczas Dni Powiatu Leszczyńskiego w Klonówcu.
3. Wystawcy, którzy przyjadą do Wilkowic traktorami po kołach prosimy o powiadomienie o tym na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 607853847.
3. Prosimy o zapoznanie się z programem festiwalu. Zwracamy uwagę, że rejestracja wystawców jest w piątek 16 sierpnia od 10:00 do 20:00 oraz w sobotę 17 sierpnia od 7:30 do 9:00. Osoby, które nie zarejestrują się w sobotę do godziny 9:00 nie otrzymają świadczeń dla wystawców.
4. Przypominamy, że każdy wystawca jest zobowiązany do uczestnictwa w odprawie technicznej, która będzie 17 sierpnia 2019 roku o godzinie 9:00 w namiocie gminnym na terenie wystawy.
5. Każdy wystawca jest zobowiązany:
- zgłoszenia prezentowanych eksponatów na festiwalowym formularzu
- złożenia oświadczenia na festiwalowym formularzu
- rejestracji w namiocie klubowym
- ustawienia ciągnika na wybranym miejscu (centralnie tyłem do tabliczki z numerem stoiska)
- wystawca po rejestracji zobowiązany jest do umieszczenia opaski (otrzymanej w punkcie rejestracyjnym) przy tabliczce każdego zajmowanego stanowiska.
- umieszczenia małego numerku z numerem stoiska na ciągniku (tabliczka musi być widoczna patrząc na ciągnik z przodu)
- umieszczenia na ciągniku informacji o ciągniku w widocznym miejscu (patrząc od przodu, lub patrząc od przodu na ciągnik z jego prawej strony)
6. Inne informacje
- organizatorzy proszą o nie parkowanie ciągników na terenie pola namiotowego
- po terenie festiwalu nie wolno poruszać się nie oznakowanymi ciągnikami, a traktorzysta kierujący pojazdem musi być zarejestrowany i posiadać na ręce opaskę festiwalową.

 

Konkurencje, konkursy i wyróżnienia XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka, Wilkowice 17-18.08.2019 r.

Przyjmujemy zgłoszenia do udziału w konkurencjach sprawnościowych i siłowych. Ze względów czasowych ilość startujących może być ograniczona. Pierwsze najlepsze trzy osoby z każdej konkurencji otrzymają statuetkę i nagrodę rzeczową.

Zgłoszenia prosimy kierować do sędziów głównych poszczególnych konkurencji.
Należy podać imię i nazwisko kolekcjonera, typ ciągnika i kategorię.

W konkurencjach mogą wziąć udział wyłącznie zarejestrowani kolekcjonerzy.

1. Traktor Pulling
Kategoria:
- waga do 2000 kg
- waga od 2001 do 2500
- waga od 2501 do 3000
- bombaje
Sędzia główny: Marek Grzywacz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Węgierski Traktor Pulling
Kategoria:
- waga do 2000 kg
- waga od 2001 do 2500
- waga od 2501 do 3000
- bombaje
Sędzia główny: Andrzej Kaźmierczak e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Wyścigi traktorów
Kategoria:
- traktorzystki
- bombaje
- traktory dwucylindrowe
- traktory trzycylindrowe
- traktory czterocylindrowe (Zetor 50 Super, Zetor 4010 i inne)
- traktory benzynowe
- „ślimaki” (mini ciągniki: Ursus 308, Dzik 2, Holder, Agria itp.)

Sędzia główny: Jarosław Chojnacki e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Toczenie beczki
Kategoria:
- open (wszystkie traktory bez bombajów)
- bombaje
Sędzia główny: Rafał Rosolski e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Przeciąganie traktora
Sędzia główny: Leszek Nowak e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Konkurs "Weteran Traktor-Maszyna Wilkowice 2019"

W konkursie tym wybierane są najciekawsze eksponaty festiwalu pod względem oryginalności, zgodności ze stanem pierwotnym (nie modyfikowane), stanu zachowania. Przyznawany jest tytuł "Grand Prix" oraz cztery równorzędne wyróżnienia. Eksponaty ocenia kapituła złożona z pracowników merytorycznych Państwowego Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu.

7. Konkurs "Kolekcjoner roku 2019"

Kapituła konkursu wyłoni maksymalnie trzech laureatów nominowanych przez członków klubu "Traktor i Maszyna". Statuetki oraz dyplomy funduje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

8. Konkursy organizowane przez Tygodnik Poradnik Rolniczy

1.Najlepiej stuningowany ciągnik
2.Najlepiej utrzymany klasyk
3.Traktorzystka festiwalu

Oceny dokonają dziennikarze tygodnika. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród pieniężnych za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii odbędzie się podczas zamknięcia festiwalu w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 16:30. Nagrody ufunduje Tygodnik Poradnik Rolniczy.

9. "Konkurs Publiczności na Najciekawszy Ciągnik-Maszynę"

Trzy najciekawsze eksponaty festiwalu wybierane są przez zwiedzających festiwal. Każdy kto zakupi gazetę "Traktor i Maszyna" otrzyma kupon konkursowy na którym trzeba wpisać numery trzech wybranych eksponatów. W nagrodę za udział w konkursie wśród publiczności zostaną rozlosowane nagrody w tym główna - rower.

10. Podczas otwarcia festiwalu wybrani kolekcjonerzy zostaną wyróżnieni przez:

- Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich
- Starostę Leszczyńskiego
- Wójta Gminy Lipno
- Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Prezesa Klubu "Traktor i Maszyna"
- Prezesa Gospodarstwa Długie Stare
- Wielkopolską Izbę Rolniczą

 

 

Komentarze  

#62 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachFanny 2020-07-09 20:47
Youtube Computer Education Highereduhry Mumbai

My website :: pdf book (zcmanmj.shoppy .pl: http://zcmanmj.shoppy.pl/Produkt/libri-andy-lee-non-aprire-questo-libro-sul1pw)
#61 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachHector 2020-07-09 07:43
Catholic School Board Edmonton Jobs Science Fantasy Name
Generator

My webpage; books (caqpnqc.shoppy .pl: http://caqpnqc.shoppy.pl/Produkt/Fiducia-tradita-Dudley-W-Buffa2bm)
#60 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachEdgar 2020-07-08 23:25
Science Fiction Books In Bangla Cedric Harry
Potter Varita

my website :: best books: http://klvhckk.shoppy.pl/Produkt/ebook-marco-travaglio-e-stato-mafia1ti8
#59 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachShasta 2020-07-07 23:45
Rita Pierson My Momma Said Anna Burns Hooters

Look into my web page pdf [cerdaer.shoppy .pl: http://cerdaer.shoppy.pl/Produkt/Progetto-costituzione-na0bb]
#58 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachCleta 2020-07-06 13:18
Naep Math Framework Best Colleges Dorms

Also visit my web blog ... best books - cerdaer.shoppy. pl: http://cerdaer.shoppy.pl/Produkt/Lo-sguardo-e-i-tramonti-Leandro-Tassoni6cso -
#57 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachShelton 2020-07-03 13:16
Romance Novels Download Pdf Long Story Short Old Story New

My site :: library: http://shop2us.shoppy.pl/Produkt/404y0j3txgh
#56 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachBenjamin 2020-07-03 05:18
The Gulag Archipelago Kinokuniya Renaissance
Period Literature History

Here is my blog post; books - kzarreld.shoppy .pl: http://kzarreld.shoppy.pl/Produkt/g58af7aw4
-
#55 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachKerri 2020-07-02 21:24
Freakonomics Reasons To Be Cheerful I Am Malala Kindle Free

Feel free to surf to my webpage: book epub: http://strateggy.shoppy.pl/Produkt/v6111deh88
#54 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachTerrell 2020-07-01 05:32
What Is Poetry In Literature And Example Sociology Of Literature Is

my site; book epub (breddiop.shopp y.pl: http://breddiop.shoppy.pl/Produkt/s64je9y5mx)
#53 XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w WilkowicachTheodore 2020-06-30 20:47
Datacamp Python Arima Chemistry Vocabulary Precipitation

Also visit my page - book epub (xarelto.shoppy .pl: http://xarelto.shoppy.pl/Produkt/0xmah8a)

Dodaj komentarz

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012