• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 18-19.08.2018 r.  - Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu, XV-lecie Klubu i Bal Traktorzysty odbędą się 7 kwietnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie

facebook

Po raz drugi Klub "Traktor i Maszyna", Gmina Lipno i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie wzięli udział w Targach Zabytkowej Motoryzacji "Retro Motor Show" w Poznaniu.

W tym roku na zwiedzających czekało ponad 600 klasyków – od rowerów przez motorowery, motocykle, samochody, ciężarówki, autobusy, wozy strażackie, traktory, a nawet pojazdy wojskowe na czołgu skończywszy. Rekordowa też była frekwencja – wystawę zwiedziło 25 347 pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Klub „Traktor i Maszyna“ zaprezentował 16 zabytkowych ciągnikówz. Nawiązano wiele nowych kontaktów i prowadzono rozmowy z innymi klubami o ich udziale w wilkowickim festiwalu. W Akademii Renowacji o pasji i miłości do starych ciągników, udziale w filmie "Sztuka Kochania", modyfikowaniu traktorów do Tractorpullingu oraz o działalności klubu i festiwalu w Wilkowicach mówili: Leszek Nowak, Wojciech Wrzesiński, Jerzy Kania, Piotr Głaczyński i Jacek Gaj. Klubowa wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Była też jedną z niewielu na której można było usiąść na eksponacie.

Szczególne podziękowana kierujemy do Anii Plackowiak, Jerzego Kanii, Wojciecha Wrzesińskiego i Patryka Głaczyńskiego za trzydniową opiekę nad klubową wystawą i punktem informacyjnym. Dziękujemy wszystkim członkom Klubu, którzy wystawili swoje ciągniki na "Retro Motor Show".

1. Ursus 308 – Mariusz Wolniewicz
2. Ursus 328 - Andrzej Orzeł
3. Ursus 45 - Leszek Romanowski
4.John Deere – Piotr Głaczyński
5. Ferguson – Andrzej Patelka
6. Zetor Super 50 – Jerzy Kania
7. Hanomag Combi Track C 224 – Witold Alejski
8. Ferguson – Jacek Gaj
9. Lanz Bulldog 45 - Jacek Gaj
10. RS 08 – Anna Plackowiak
11. Renault – Wojciech Wrzesiński
12. Zetor 25 K – Paweł Kania
13. Ursus 328 – Bartosz Jankowski
14. Władimirec – Jerzy Kania
15. Zetor 25 – Jerzy Kania
16. Zetor 25 A – Jerzy Kania

Rafał Rosolski

 

 

Dodaj komentarz

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012