• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2019 r. , Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna" (15.12.2018 r., godz. 13:00, Dom Strażaka w Wilkowicach)

facebook

W dniach 19-20 sierpnia 2017 roku odbędzie w Wilkowiacach (gmina Lipno, powiat leszczyński) XVI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka - największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa zabytkowej mechanizacji rolnictwa.

Weźmie w niej udział 180 wystawców, którzy zaprezentują blisko 300 zabytkowych maszyn rolniczych w tym przeszło 200 ciągników. Rekordowo zapowiada się udział zagranicznych kolekcjonerów. Zabytkowe traktory przyjadą z Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Holandii. Festiwal oficjalnie rozpocznie się 19 sierpnia, ale już dwa dni wcześniej 17 sierpnia przed Urzędem Gminy w Lipnie zostaną powitani traktorzyści jadący na festiwal po kołach. W tym roku tego wyczynu dokonają kolekcjonerzy z Austrii, Niemiec, Szwecji oraz polscy kolekcjonerzy z Dolska, Śremu, Boguszyna, Chociczy, Kobylina, Koszalina, Pleszewa, Godkowa Osiedle (Chojna), Tuchorzy, Obornik Śląskich, Menic i Prochowic. Najdłuższy dystans 500 km pokonają traktorzyści z Austrii. Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się pokazy i konkurencje. Widzowie zobaczą prezentację traktorów, Odpalanie bombaja, Odpalanie korbą, Traktorpulling, Wyścigi traktorów, Turniej Precyzyjny Gospodarz, zbiór zboża, młócenie zboża oraz orkę. Zostaną wyróżnione najciekawsze eksponaty i przyznane tytuły „Kolekcjoner Roku 2017” pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W niedzielę 20 sierpnia o godzinie 11:00 ulicami Wilkowic przejedzie korowód zabytkowych traktorów. Równolegle z festiwalem odbędzie się Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych „Roltechnika” organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Cena biletu wynosi 5 zł. Dzieci do lat siedmiu i osoby niepełnosprawne mają wstęp wolny.

Organizatorami imprezy są: Gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012