• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2019 r.  -  Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kubu "Traktor i Maszyna" - 27.04.2019 r., godz. 13:00, Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

facebook

Aktualności

W dniach 1-2 lipca 2017 roku w Woli Rasztowskiej na Mazowszu odbył się II Zlot Starych Traktorów połączony z obchodami 50-tych urodzin 30stki, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć naszej ekipy. Imprezę tą zaszyciła swoją obecnością słynna 30-stka z numerem seryjnym 0001.

W sobotę, 1-go lipca odbyło się oficjalne otwarcie zlotu w którym wzięli udział przedstawiciele Urusa, ambasador Bośni i Hercegowiny oraz lokalne władze gminy Klembów. Uczestnicy zlotu zostali zaproszeni do zwiedzania pałacu w Woli Rasztowskiej. Obecnie znajduje się tam szkoła podstawowa. Następnie kolumna traktorów udała się szlakiem św Faustyny i dotarła do Ostrówka, gdzie znajduje się dom, w którym św Faustyna (Helena Kowalska) przebywała w latach 1924-1925 jako pomoc domowa w rodzinie Samuela i Aldony Lipszyców, zanim wstąpiła do klasztoru. Trzeba dodać, iż przejazd kolumny odbywał się w strugach lejącego deszczu, ale na szczęscie powrót na plac wystawy zakończył się słonecznie. Sobota zakończyła się spotkaniem integracyjnym wszystkich uczestników zlotu, na którym bawiliśmy się do późnych godzin nocnych. Niedziela przywitała wszytskich deszczem, lecz nie zniechęciło to nikogo do dalszej zabawy. O godzinie 10 udaliśmy się naszymi traktorami pod kościół, gdzie odbyła się msza za organizatorów oraz uczestników zlotu. Po mszy wróciliśmy na nasz plac wystawowy, gdzie odbyły się różne zabawy i konkurencje, w których mogli brać udział uczestnicy zlotu jak również zwiedzający goście. Było m.in. zawody na czas w cofaniu z przyczepą, zawody "Strong Man' w przeciąganiu traktorów. Można było również zobaczyć pokaz 'młocki'-omłotów zboża. Na koniec dnia wszystkie traktory odbyły wspólny pożegnalny przejazd. Rostrzygnięto również konkurs o tytuł 'Miss 30stki'. Wszyscy zostali poczęstowani urodzinowym torcikiem. 

Klub "Traktor i Maszyna" reprezentowali:
1. Józef Richter
2. Stanisław Pijewski z żoną Ewą
3. Marek Staniaszek
4. Andrzej Mirowski
5. Jacek Gaj
6. Milena Klimczak
7. Marcin Kroc

Anna Kowoll

 

 

 

W miniony weekend tj. 24-25.06.2017 członkowie Klubu "Traktor i Maszyna" ze Śląska rezprezentowali nas podczas Dni Otwartych Drzwi w Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Oddziale w Mikołowie.

Po raz pierwszy został zaprezentowany nowy nabytek p. Józefa Richtera z Lubecka Ursus C-45 oraz Zetor 3011, Deutz 414, Ursus C-25 Stanisława Pijewskiego, Ursus C328 Mileny Klimczak oraz Zetor-25 Jerzego i Marka Kansy. Był z nami równiez pan Franciszek Rychter (ojciec naszego członka Pawła) który pomagał nam w odpalaniu "bombaja". Nasza delegacja została "uwieczniona" na zdjęciu wraz z zastepcą dyraktora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Jakubem Cofałą z żoną i synkiem oraz Maurycym Hankiewiczem redaktorem naczelnym Śląskich Aktualności Rolniczych.

Anna Kowoll

 

III Brodnicki Zlot Pojazdów Zabytkowych odbył się 21 maja 2017 r.  Klub "Traktor i Maszyna" reprezentowali Przemysław i Krzysztof Kwaśniewscy z ciągnikiem DUTRA 1960 rok i użyczonym traktorem T25 z 1977 roku przez sympatyka naszego klubu. Przyjazd i rejestracja pojazdów rozpoczęła się od godziny 11.00, i zgromadziła około 200 jednostek pojazdów włącznie z motocyklami, a o godzinie 13.00 nastąpiło oficjalne otwarcie Zlotu. Około godziny 17.00 zaplanowana parada pojazdów ruszyła ulicami miasta poprzez rynek, która zakończyła Zlot. W trakcie Zlotu przewidziane były konkursy m.in. plebiscyt wśród publiczności na najładniejszy motocykl i samochód. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych odwiedzających teren zlotu, była możliwość wejścia do środka zabytkowych pojazdów.

W dniach od 3 i 4 czerwca na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sielinku odbędą się XXIV Wielkopolskie Targi Rolnicze.

Weźmie w nich udział Klub "Traktor i Maszyna", który zaprezentuje 9 ciągników w tym dwa Ursusy 45 i jednego Lanz Bulldoga 35. Zabytkowe ciągniki będzie można zobaczyć w niedzielę 4 czerwca. O godzinie 14:30 zaplanowana jest prezentacja traktorów w ruchu i pokazy.

 

 

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zakupiło do zbiorów unikatowy, niezwykły, sprawny technicznie ciągnik Rumely Oil-Pull X 25-40. Na czym polega jego unikatowość i niezwykłość? Unikatowy, ponieważ modelu X wyprodukowano tylko 2400 szt. w latach 1928-1930.
Niezwykły, bo zakupiony ciągnik jest jednym z nielicznie zachowanych egzemplarzy na świecie. Z liczby 2400 egzemplarzy zachowało się ok. 70 szt., z czego jedynie 10 w Europie w rękach kolekcjonerów i muzeów z Anglii, Irlandii Północnej, Szwecji, Belgii i Holandii. Reszta zachowanych sztuk znajduje się przede wszystkim w USA i Kanadzie.


 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012