• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVIII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2019 r.  -   

facebook

Aktualności

W dniach od 18 do 21 stycznia 2018 roku Klub "Traktor i Maszyna", Gmina Lipno i Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie zapraszają na Międzynarodowe Targi Rolnicze "Polagra Premiery" na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 

Nasze stoisko mieści się w pawilonie 3. W tym roku prezentujemy zabytkowego Ursusa C-328, którego właścicielem jest Andrzej Orzeł. Tradycyjnie będzie można obejrzeć filmy z minionych edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach oraz otrzymać materiały informacyjne. 

 

Zarząd Klubu "Traktor i Maszyna" informuje, że w dniu 9 grudnia 2017 roku podjął uchwałę o przyjęciu Marii Orzałkiewicz do klubu "Traktor i Maszyna" jako członka wspierającego. Marysia jest naszym najmłodszym członkiem.

Marii oraz wszystkim niepełnoletnim członkom klubu z okazji Świat Bożego Narodzenia życzymy bogatego gwiazdora, wesołych świąt i wytrwałości w pielęgnowaniu wszelkich zainteresowań zwłaszcza tych związanych z zabytkowymi ciągnikami i maszynami rolniczymi.  

Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku Klub "Traktor i Maszyna" wziął udział w II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie pod Warszawą.

Wystawiliśmy 5 ciągników będących własnością Marka Staniaszka ze Starych Bud (Ursus 45, Ursus 25, Ursus 308, Zetor 3011) i Mateusza Wiadrowskiego z Warki (Dzik 21).
Zwiedzający mogli zasięgnąć informacje o ciągnikach i działalności klubu oraz obejrzeć filmy z festiwalu w Wilkowicach. Była to też kolejna akcja promująca przyszłoroczny Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach. Na stoisku pojawiło się wiele ciekawych osób. Dla wystawców i gości targowych zorganizowano koncerty Brathanków i Zenka Martyniuka. Dyrektor Targów pani Anna Pieniążek z bardzo dużym uznaniem wypowiedziała się o klubowej wystawie i złożyła propozycję dalszej współpracy także przy realizacji innych projektów.
Bardzo dziękujemy Markowi Staniaszkowi i Mateuszowi Wiadrowskiemu za udostępnienie ciągników oraz Andrzejowi Mirowskiemu, Grzegorzowi Pindor, Arkadiuszowi i Radosławowi Śliwińskim za obsługę stoiska.

W dniu 15 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyło się zebranie zarządu Klubu „Traktor i Maszyna”.

Prezes klubu przedstawił pismo od Andrzeja Kaźmierczaka (sekretarza zarządu) dotyczące jego rezygnacji z pracy w zarządzie i funkcji sekretarza. Prezes zaproponował uzupełnienie składu na podstawie artykułu § 19 Statutu Klubu „Traktor i Maszyna”. Zgłoszono jedną kandydaturę Zbigniewa Franka. Kandydatura została przyjęta jednogłośnie. Podjęto także uchwałę o wyborze sekretarza. Został nim Stanisław Matuszewski.

Zarząd Klubu zdecydował, że Walny Zjazd Sprawozdawczy odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. W tym samym dniu i miejscu odbędą się także uroczystości XV-lecia Klubu ‘”Traktor i Maszyna”. Podjęto także decyzję, że Bal Traktorzysty odbędzie się 7 kwietnia 2018 roku w Lipnie i będzie częścią obchodów jubileuszu 15-lecia klubu.

Zarząd przeanalizował obecny stan projektu budowy Skansenu w Wilkowicach i podjął decyzję o intensyfikacji działań. Zarząd złożył Gminie Lipno i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lipnie propozycję wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia. Propozycja została przyjęta. 

Podjęto uchwałę o przyjęciu nowych członków zwyczajnych Henryka Kolpak i Jarosława Grunwald.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012