• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVII Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 18-19.08.2018 r.  - Klub "Traktor i Maszyna" na Retro Motor Show w Poznaniu 3-5.11.2017 r. 

facebook

Aktualności

Zaproszamy na imprezę organizowaną przez Kaja i Monikę . Impreza wigilijna na ktorej zawsze bywali czlonkowie Klubu Traktor i Maszyna na zaproszenie Ferguson Bojden Traktorclub . Dojazd wlasny , impreza fajna , pyszne menu , ...zapraszamy !

To już jedne z ostatnich pokazów w tym roku Targi Rolnicza Jesień, które odbyły się 23 października 2016 r we Wrześni.

Wzięli w nich udział członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” Jarosław Chojnacki ze swoim Zetorem 25–K z 1951r i Mariusz Walkowiak, który zaprezentował Zetora 25-A z 1957r oraz Zetora 25–K z 1957r. Kolekcjonerzy przejechali swoimi odrestaurowanymi zabytkami ulicą Opieszyn wśród tłumów zwiedzających targi, wzbudzając niemałe zainteresowanie i podziw. Targi tradycyjnie odbyły się na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Stoiska handlowe znajdowały się również na ulicy Opieszyn. W tym roku było ponad 150 stoisk. Zainteresowanie handlowców Targami jak co roku było bardzo duże. Na stoiskach można było kupić niemal wszystko , jak to przysłowiowo mówią „od mydła do powidła” (odzież, obuwie, miody, pieczywo, wyroby mięsne, drzewka, rośliny). W programie zaprezentowano szeroką ekspozycje firm i instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, sprzedaż środków do produkcji rolnej, kwiatów, drzewek, sadzonek oraz płodów rolnych jak i degustacje różnych produktów spożywczych. Na imprezie nie zabrakło pysznego tortu , który ważył 150kg. Ciasto ufundowała wrzesińska Cukiernia CEZAR. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rolników, mieszkańców Wrześni i gmin ościennych. Zwiedzającym, kupującym i handlowcom dopisała słoneczna pogoda.

Joanna Chojnacka

W dniu 2 października 2016 roku na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie odbyły się Dni Korbola. Cała impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

W spotkaniu uczestniczyło wielu miłośników rolnictwa i motoryzacji. W tym roku odbył się V finał konkursu uprawy dyni olbrzymich. Rekordowa dynia ważyła 525kg. Na wszystkich zwiedzających czekały wyśmienite i pyszne wiejskie przekąski , które przygotowali uczniowie szkoły oraz wsie gminy Brodnica. Atmosferę podgrzewał Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki” oraz Zespół Wokalny „Korbolanki”.   Po raz pierwszy na Święto Korbola w Grzybnie zaproszenie otrzymał Klub Traktor i Maszyna. Nasi wystawcy z dumą zaprezentowali swoje piękne maszyny. Jak zawsze mieli się czym pochwalić . Nie mały podziw wzbudziły dwa piękne Lanz Bulldogi. Jeden Lanz Bulldog z 1958 roku Bernarda Stillera, drugi Lanz Bulldog C-25 z 1941 roku Dariusza Nowaka. Podziwiać było można jeszcze taki ciągniki jak: Ursus C-28 z 1962r, Zetor 3011, Zetor 25 z 1964r, Normag z 1938r, Ferguson z 1948r, Steyr z 1948r , Zetor 25-K z 1958r,  RS09 z 1962, Ford z 1951, Grizzli Detroit 12v92 700HP. Parada tych pięknych ciągników, na którą czekali wszyscy wprowadziła w zachwyt niejednego zwiedzającego. Uśmiechnięci i zadowoleni zwiedzający z pewnością zawitają za rok w Grzybnie, by móc z zachwytem oglądać olbrzymie dynie, piękne zabytkowe ciągniki i spróbować smacznych wielkopolskich potraw. 

Joanna Chojnacka

 

Ekipa Teleexpressu zawitała w Wielisławicach do prezesa Klubu "Traktor i Maszyna" - Leszka Nowaka. Materiał został wyemitowany 13 pażdziernika 2016 roku w 14 minucie i 12 sekundzie głównego wydania Teleexpressu. 

 

Po raz trzci Klub ,,Traktor i Maszyna" wziął udział w Jarmarku Rolniczym w Bukówcu Górnym a słoneczna pogoda tego dnia sprzyjała traktorowym wycieczkom.
Największa grupa pięciu traktorzystów przyjechała z Wilkowic (Feliks Reszczyński – Steyr, Stanisław Matuszewski - Ursus C 328, Andrzej Cygler – Zetor 25 K, Robert Frąckowiak – Ford i Gabriel Reszczyński - Guldner). Na rogatkach Bukówca Górnego czekali na nich Jarosław Chojnacki na Zetorze 25 K i Krzysztof Beba na Ursusie C 328. Po krótkiej sesji zdjęciowej przy miejscowym wiatraku wszyscy przejechali główną ulicą Bukówca Górnego. Wjeżdżające na plac wystawy traktory witał warkot silnika stacjonarnego Hieronima Klechy. Niebawem grupę uzupełnili koledzy z Leszna – Piotr Ciąder z Gutbrotem i Maciej Orzałkiewicz z zabytkowym Polonezem. Wszyscy wzięli udział w uroczystym otwarciu Jarmarku, gdzie otrzymali podziękowania od Wójta Włoszakowic – Stanisława Waligóry. W rewanżu Stanisław Matuszewski podziękował za zaproszenie i wręczył upominki klubowe. Wyjazdy traktorzystów na Jarmark Rolniczy są efektem współpracy pomiędzy Klubem a gminą Włoszakowice. Od kilku lat wójt gminy Włoszakowice bezplatnie użycza płotki ochronne na wilkowicki festiwal. Serdecznie mu za to dziękujemy jaki traktorzystom za wyjazdy do Bukówca Górnego.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012