• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XXII Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2024 r. - Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 w Domu Strażaka w Wilkowicach

facebook

Aktualności

darlowoTegoroczne spotkanie miłośników militariów i historii wojskowości w Darłówku Wschodnim było jednym z największych od początku tej imprezy. Trudno było obejrzeć wszystko w jeden dzień. Pojawiły się i również traktory Ursus C-45 Klubu Traktor i Maszyna należące do kolegów z południa Polski w tym Jacka Hornika.

faaborgW dniach 4-6 lipca członkowie Klubu Traktor i Maszyna odwiedzili zaprzyjaźniony duński Ferguson Klub w Bojden. Należy podkreślić, iż duńscy koledzy przyjęli polską grupę bardzo serdecznie i gościnnie. Szczególne podziękowania należą się tu Kimowi Thode.

 

W dniach 31.03-01.04.2007r w Paterku koło Nakła nad Notecią, podczas Mistrzostw Polski zaliczanych do Pucharu Świata psich zaprzęgów członkowie Klubu Traktor i Maszyna zaprezentowali kilka starych traktorów.
Kolekcjonerzy zostali zaproszeni do udziału w zorganizowaniu imprezy towarzyszącej. Bardzo efektownie wypadł korowód zabytkowych ciągników wiodący 10 kilometrową trasą z Paterka do siedziby Gminy Nakło i Starostwa. Duże zaangażowanie organizatorów i kolekcjonerów zaowocowało sporą ilością odwiedzających same zawody i Festyn. Zaprezentowane zostały ciągniki Farmall, Fendt, Zetor 25 i Lanze 45.

1 lipca 20minikowo07 zabytkowe traktory Klubu "Traktor i Maszyna" zawitały na pola międzynarodowej wystawy rolniczej Agro Tech Minikowo koło Bydgoszczy. Niniejsze wydarzenie było możliwe dzięki wsparciu i inicjatywie członka klubu Pana Jacka Grzywacza. Pokazy zabytkowych ciągników na stałe wpisały się w kalendarz niniejszych targów.

Klub „Traktor i Maszyna” wystawił stoisko klubowe podczas Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa ,,Agropremiery”, które odbyły się w dniach 23-25.02.2007r.. w Poznaniu. Na stoisku zaprezentowano Lanz Bulldoga 45, wystawę zdjęć z minionych edycji festiwalu w Wilkowicach, film z V festiwalu oraz pamiątkowy tłok z I Balu Traktorzysty. Kolekcjonerzy zachęcali zwiedzających do przyjazdu na VI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach, który w tym roku będzie trwał już dwa dni od 25 do 26 sierpnia. Równolegle z festiwalem odbędzie się Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych ROLTECHNIKA organizowana przez Międzynarodowe Targi Rolnicze w Poznaniu. Zainteresowanie stoiskiem klubowym było bardzo duże.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012