• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XXII Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2024 r. 

facebook

Aktualności

W dniach 31.03-01.04.2007r w Paterku koło Nakła nad Notecią, podczas Mistrzostw Polski zaliczanych do Pucharu Świata psich zaprzęgów członkowie Klubu Traktor i Maszyna zaprezentowali kilka starych traktorów.
Kolekcjonerzy zostali zaproszeni do udziału w zorganizowaniu imprezy towarzyszącej. Bardzo efektownie wypadł korowód zabytkowych ciągników wiodący 10 kilometrową trasą z Paterka do siedziby Gminy Nakło i Starostwa. Duże zaangażowanie organizatorów i kolekcjonerów zaowocowało sporą ilością odwiedzających same zawody i Festyn. Zaprezentowane zostały ciągniki Farmall, Fendt, Zetor 25 i Lanze 45.

Klub „Traktor i Maszyna” wystawił stoisko klubowe podczas Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa ,,Agropremiery”, które odbyły się w dniach 23-25.02.2007r.. w Poznaniu. Na stoisku zaprezentowano Lanz Bulldoga 45, wystawę zdjęć z minionych edycji festiwalu w Wilkowicach, film z V festiwalu oraz pamiątkowy tłok z I Balu Traktorzysty. Kolekcjonerzy zachęcali zwiedzających do przyjazdu na VI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach, który w tym roku będzie trwał już dwa dni od 25 do 26 sierpnia. Równolegle z festiwalem odbędzie się Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych ROLTECHNIKA organizowana przez Międzynarodowe Targi Rolnicze w Poznaniu. Zainteresowanie stoiskiem klubowym było bardzo duże.

i baltraktorzysty10 lutego 2007 członkowie klubu wzięli udział w I Balu Traktorzysty, który odbył się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie. Na wspólnej zabawie bawili się również licznie przybyli mieszkańcy Lipna i okolic.

 

 

10 lutego 2007 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie, odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy Klubu „Traktor i Maszyna”. W pierwszej części Zjazdu przedstawione i przyjęte zostało sprawozdanie z działalności Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej za rok 2006. Drugą część Zjazdu poświęcono wyborom Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

polagrafarmKilkanaście tysięcy osób obejrzało wystawę starych ciągników zorganizowaną przez Klub „Traktor i Maszyna” z Lipna podczas Międzynarodowych Targów Rolniczych „Polagra-Farm”, który odbyły się od 12 do 15 października 2006 roku w Poznaniu.

 

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012