• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

W dniu 10.12.2022 roku o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbędzie się Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna"

facebook

Aktualności

lipskCzłonkowie Klubu "Traktor i Maszyna" wzięli udział w OLD TIMER im agra-Gelände zorganizowanym przez Klub LanzFreunde Sachsen, które odbył się w dniach 30.06-01.07 br. w Lipsku. Poniższa relacja zapewne odda część klimatu tej imprezy.

 

 

darlowoTegoroczne spotkanie miłośników militariów i historii wojskowości w Darłówku Wschodnim było jednym z największych od początku tej imprezy. Trudno było obejrzeć wszystko w jeden dzień. Pojawiły się i również traktory Ursus C-45 Klubu Traktor i Maszyna należące do kolegów z południa Polski w tym Jacka Hornika.

1 lipca 20minikowo07 zabytkowe traktory Klubu "Traktor i Maszyna" zawitały na pola międzynarodowej wystawy rolniczej Agro Tech Minikowo koło Bydgoszczy. Niniejsze wydarzenie było możliwe dzięki wsparciu i inicjatywie członka klubu Pana Jacka Grzywacza. Pokazy zabytkowych ciągników na stałe wpisały się w kalendarz niniejszych targów.

faaborgW dniach 4-6 lipca członkowie Klubu Traktor i Maszyna odwiedzili zaprzyjaźniony duński Ferguson Klub w Bojden. Należy podkreślić, iż duńscy koledzy przyjęli polską grupę bardzo serdecznie i gościnnie. Szczególne podziękowania należą się tu Kimowi Thode.

 

W dniach 31.03-01.04.2007r w Paterku koło Nakła nad Notecią, podczas Mistrzostw Polski zaliczanych do Pucharu Świata psich zaprzęgów członkowie Klubu Traktor i Maszyna zaprezentowali kilka starych traktorów.
Kolekcjonerzy zostali zaproszeni do udziału w zorganizowaniu imprezy towarzyszącej. Bardzo efektownie wypadł korowód zabytkowych ciągników wiodący 10 kilometrową trasą z Paterka do siedziby Gminy Nakło i Starostwa. Duże zaangażowanie organizatorów i kolekcjonerów zaowocowało sporą ilością odwiedzających same zawody i Festyn. Zaprezentowane zostały ciągniki Farmall, Fendt, Zetor 25 i Lanze 45.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012