• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

W dniu 10.12.2022 roku o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbędzie się Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna"

facebook

Aktualności

DSC05709W dniach 2-3 sierpnia 2008 członkowie klubu „Traktor i Maszyna” po raz drugi gościli na festiwalu starych ciągników rolniczych w niemieckiej Lindenie. Polska strona przybyła na zaproszenie zaprzyjaźnionego Lanz Bulldog Club Lindena. Niemieckie spotkania w Lindenie mają już długoletnią tradycję. Odbywają się regularnie co dwa lata, a tegoroczna impreza opatrzona została okrągłą, jubileuszową cyfrą 20 lat. W Lindenie nie mogło, również zabraknąć naszej rodzimej techniki rolniczej, którą przywiózł pod postacią, czterech pięknie odrestaurowanych ciągników Leszek Nowak.

pgr22 lipca 2008 we wsi Bolegorzyn woj. Zachodniopomorskie odbyło się uroczyste otwarcie jedynego w Polsce muzeum PGR. W uroczystościach udział wzięli również członkowie Klubu „Traktor i Maszyna”. Prezentując ciągniki rolnicze związane z historią PGR- ów.
Skansen Jacka Grzywacza przywiózł Ursusy C-45 i C-25 natomiast Rafał Mazur Zetora 25T oraz nośnik narzędzi RS-09 z zamontowanym obsypnikiem Lamator P-320.

sielinkoW dniach  organizowanej przez ODR Sielinko w województwie wielkopolskim. Przybyło całkiem sporo bo, aż dziewięć maszyn, było więc na co popatrzeć i podziwiać jak dynamicznie poruszają się te przecież wiekowe ciągniki. Klub reprezentowali : 21-22 czerwca 2008 traktory Klubu Traktor i Maszyna dały pokaz sprawności podczas odbywających się Dni Pola i wystawy rolniczej

pgr

22 lipca 2008 we wsi Bolegorzyn woj. Zachodniopomorskie odbyło się uroczyste otwarcie jedynego w Polsce muzeum PGR. W uroczystościach udział wzięli również członkowie Klubu „Traktor i Maszyna”. Prezentując ciągniki rolnicze związane z historią PGR- ów.
Skansen Jacka Grzywacza przywiózł Ursusy C-45 i C-25 natomiast Rafał Mazur Zetora 25T oraz nośnik narzędzi RS-09 z zamontowanym obsypnikiem Lamator P-320.

 darlowo 1Tegoroczne spotkanie miłośników militariów i historii wojskowości w Darłówku Wschodnim było jednym z największych od początku tej imprezy. Trudno było obejrzeć wszystko w jeden dzień. Pojawiły się i również traktory Ursus C-45 Klubu Traktor i Maszyna należące do kolegów z południa Polski w tym Jacka Hornika. Pojazdy te brały udział w pokonywaniu bardzo trudnej trasy poligonowo – czołgowej, która konsystencją przypominała błotniste- lepiące się ciasto. Nie jeden samochód terenowy miał spore kłopoty z tym co było pod kołami. Ursusy uczestniczyły również w wielkiej paradzie, która wiodła drogami, aż do rynku w Darłowie.

 

Rałał Mazur

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012