• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XXII Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2024 r. 

facebook

Aktualności

PanPiotrusWszystko co dobre, szybko się kończy- tymi słowami podsumował Rafał Samelczak- Prezes Klubu Traktor i Maszyna tegoroczny Festiwal. Trzy dni wspaniałej zabawy, pokazów i spotkań kolekcjonerów z całej Polski i zagranicy. Czas spędzony w Wilkowicach upłynął bardzo szybko. Chciało by się powiedzieć: żeby ta zabawa trwała, choć jeszcze jeden dzień dłużej. 

2009PHIL11Na zaproszenie klubu Shlepperfreunde Philadelphia e V. do Philadelphii przybyli już ok. 8.00 członkowie klubu TRAKTOR i MASZYNA .
Na miejsce dojechali : organizator wycieczki: Mariusz Nowak oraz : Andrzej Patelka z synem Robertem ( którzy zaprezentowali swój traktor FERGUSON TO20 – 1 z 2 na 400 wystawianych maszyn !) Piotr Głaczyński z rodziną , Marek Kropidłowski, Rafał Staniszewski ,Wojtek Wrzesiński, Jerzy Walerowicz z żoną, Jarosław Wiśniewski, Kazimierz Rzeźnik z bratem , Andrzej Kaźmierczak z rodziną i inni .

B2009PGR3722 lipca 2009 członkowie Klubu „ Traktor i Maszyna” gościli na uroczystości pierwszej rocznicy otwarcia Muzeum PGR w Bolegorzynie woj. Zachodniopomorskie. Przypomnijmy, że rok temu uczestniczyliśmy w inauguracji niniejszego muzeum. Dzięki staraniom i zaproszeniu Sołtys Bolegorzyna Pani Bożeny Kulicz, udało się sprowadzić w tym roku ze Skansenu Łochowice cztery traktory: Allgaier, Porsche, Ferguson i Lanz Bulldog. Zabytkowym ciągnikom towarzyszył Ursus C-360, który ciągnął należący do muzeum środek transportu zbiorowego czyli popularną „bonanzę”, którą można było odbywać przejażdżki okolicy. 

Plakat TreckertreffenKlub Traktor i Maszyna otrzymał oficjalne zaproszenie na imprezę odbywajšcš się w Philadelphii niedaleko Storkow. Wszelkie informacje dotyczšce miejsca i programu znajdujš się tutaj.

Sielinek1 smallPo raz kolejny członkowie Klubu Traktor i Maszyna mogli zaprezentować swoje zabytki w Sielinku. Tego roku impreza odbyła się 21czerwca , a obecni na niej byli; prezes Klubu Rafał Samelczak; wiceprezes Zbigniew Jankowiak oraz członkowie klubu; Andrzej Patelka; Robert Patelka; Tomasz Jankowiak Piotr Głaczyński; Patryk Głaczyński; Jan Wolniewicz; Marek Kropidłowski; Adam Grzebyta; Wojciech Stróżak; Henryk Dalachowski. 

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012