• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

W dniu 10.12.2022 roku o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbędzie się Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna"

facebook

Aktualności

k25W dniach 30-31.05.2009 po raz drugi odbyły się targi Agro-Park, organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Lubelskich. W tym roku organizatorzy widząc olbrzymie zainteresowanie Ursusem w Kielcach, poprosili nas o zaprezentowanie go, a także jeszcze innych ciągników i maszyn rolniczych na tegorocznym Agro-Parku. Mieliśmy możliwość zabrania dwóch traktorów i jednego silnika stacjonarnego.

golub17 maja członkowie Klubu Traktor i Maszyna uczestniczyli w Pierwszym Zlocie Starych Ciągników zorganizowanym z okazji obchodów 10-lecia Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki staraniom członków Stowarzyszenia Retro-Traktor z Golubia Dobrzyń i jego Prezesa Michała Piotrowskiego. Uczestnicy spotkania zjeżdżali już w sobotę do późnych godzin nocnych na teren siedziby Stowarzyszenia, gdzie odbyło się w ognisko integracyjne.

kielce19Po raz pierwszy Klub „TRAKTOR i MASZYNA” na „Agrotech Targi Kielce”. Dzięki organizatorom Agrotech, Klub Traktor i Maszyna reprezentowany przez Pawła Wiadrowskiego, na targach 13-15.03.2009 wystawił Ursusa C-45 z 1949 roku. Ursus ustawiony na honorowym miejscu w bramie wejściowej, witał zwiedzających i wzbudzał niesamowite zainteresowanie i podziw. Niezliczona ilość zdjęć, pytań, opowiadań i wspomnień ludzi oglądających traktor.

minikowo12Klub na Targach Ogrodniczych w Minikowie 10 maja 2009 członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” zaprezentowali się podczas Targów Turystyczno –Ogrodniczych Lato Na Wsi w Minikowie, połączonymi z V Krajeńsko-Pałuckimi Zawodami Sikawek Konnych. Wystawione zostały traktory ze Skansenu Łochowice: Porsche z 1959r Henryka Warzyboka i Allis Chalmers z 1948r Jacka Grzywacza, oraz ze Skansenu Stare Budy: Zetor Super 50 z 1965r Marka Stanaszka.

walne20097 marca 2009 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie członkowie Klubu Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych “Traktor i “Maszyna” spotkali się na Walnym Zjeździe Sprawozdawczym. Przyjechała większość członków oraz osoby nowo wstępujące. Pierwsza część Zjazdu była związana z wypełnieniem wymogów prawnych czyli przedstawieniem i przyjęciem sprawozdania Zarządu i Komisji Rewizyjnej z działalności w 2008 roku.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012