• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach odbędzie się 20-21.08.2022 r.

facebook

Aktualności

pgr22 lipca 2008 we wsi Bolegorzyn woj. Zachodniopomorskie odbyło się uroczyste otwarcie jedynego w Polsce muzeum PGR. W uroczystościach udział wzięli również członkowie Klubu „Traktor i Maszyna”. Prezentując ciągniki rolnicze związane z historią PGR- ów.
Skansen Jacka Grzywacza przywiózł Ursusy C-45 i C-25 natomiast Rafał Mazur Zetora 25T oraz nośnik narzędzi RS-09 z zamontowanym obsypnikiem Lamator P-320.

pgr

22 lipca 2008 we wsi Bolegorzyn woj. Zachodniopomorskie odbyło się uroczyste otwarcie jedynego w Polsce muzeum PGR. W uroczystościach udział wzięli również członkowie Klubu „Traktor i Maszyna”. Prezentując ciągniki rolnicze związane z historią PGR- ów.
Skansen Jacka Grzywacza przywiózł Ursusy C-45 i C-25 natomiast Rafał Mazur Zetora 25T oraz nośnik narzędzi RS-09 z zamontowanym obsypnikiem Lamator P-320.

 darlowo 1Tegoroczne spotkanie miłośników militariów i historii wojskowości w Darłówku Wschodnim było jednym z największych od początku tej imprezy. Trudno było obejrzeć wszystko w jeden dzień. Pojawiły się i również traktory Ursus C-45 Klubu Traktor i Maszyna należące do kolegów z południa Polski w tym Jacka Hornika. Pojazdy te brały udział w pokonywaniu bardzo trudnej trasy poligonowo – czołgowej, która konsystencją przypominała błotniste- lepiące się ciasto. Nie jeden samochód terenowy miał spore kłopoty z tym co było pod kołami. Ursusy uczestniczyły również w wielkiej paradzie, która wiodła drogami, aż do rynku w Darłowie.

 

Rałał Mazur

sielinkoW dniach  organizowanej przez ODR Sielinko w województwie wielkopolskim. Przybyło całkiem sporo bo, aż dziewięć maszyn, było więc na co popatrzeć i podziwiać jak dynamicznie poruszają się te przecież wiekowe ciągniki. Klub reprezentowali : 21-22 czerwca 2008 traktory Klubu Traktor i Maszyna dały pokaz sprawności podczas odbywających się Dni Pola i wystawy rolniczej

faaborg 1W dniach 4-6 lipca członkowie Klubu Traktor i Maszyna odwiedzili zaprzyjaźniony duński Ferguson Klub w Bojden. Należy podkreślić, iż duńscy koledzy przyjęli polską grupę bardzo serdecznie i gościnnie. Szczególne podziękowania należą się tu Kimowi Thode.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012