• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

W dniu 10.12.2022 roku o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbędzie się Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna"

facebook

Aktualności

Sielinek1 smallPo raz kolejny członkowie Klubu Traktor i Maszyna mogli zaprezentować swoje zabytki w Sielinku. Tego roku impreza odbyła się 21czerwca , a obecni na niej byli; prezes Klubu Rafał Samelczak; wiceprezes Zbigniew Jankowiak oraz członkowie klubu; Andrzej Patelka; Robert Patelka; Tomasz Jankowiak Piotr Głaczyński; Patryk Głaczyński; Jan Wolniewicz; Marek Kropidłowski; Adam Grzebyta; Wojciech Stróżak; Henryk Dalachowski. 

modrze1Festyn "na polu" w Modrzu koło Stęszewa w Wielkopolsce, który odbył się 4-5.czerwca 2009r przyciągnął wielu ludzi z okolicznych miejscowości, powiatów oraz sąsiednich województw. W ciągu dwudniowej imprezy, mimo mało sprzyjającej pogody, chętnych do oglądania nie brakowało.

golancz10 smallW dniu 26 czerwca 2009 roku ruszyliśmy po raz pierwszy do Gołańczy. Firma Soufflet Polska w tym dniu miała u siebie święto: „Dzień Otwarty Magazynów Zbożowych”. Mieliśmy okazję zwiedzić wielkie magazyny od podszewki jak również posłuchać o sposobie odbioru jak i przechowywania i suszenia ziarna. Jednocześnie nasze traktorki ucieszyły nie jednego rolnika podczas odwiedzin tego obiektu. Bardzo serdecznie dziękuję szefostwu firmy Soufflet Polska za zaproszenie jak również zapewnienie transportu i miła gościnę.

Festiwal, z całą pewnością, tak można powiedzieć o spotkaniu miłośników zabytkowego sprzętu rolniczego podczas XXXII Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych w Minikowie koło Bydgoszczy, które odbyło się w dniach 4-5. 07. 2009r. Nie będzie w tym określeniu przesady, gdyż tegoroczna prezentacja starych traktorów to już był prawdziwy zlot z wieloma atrakcjami, które stanowiły gwóźdź programu targów.

pyra03Dnia 5 lipca 2009 roku na zaproszenie wójta Gminy Dominowo na "10 święto pyry" przybyli członkowie klubu Traktor i Maszyna w osobach Pawła i Mariusza Nowaka oraz Andżeliki i Zbigniewa Jankowiak. Uroczystość uatrakcyjnili traktorami Lanz Buldog 35 i Man 2F1. W czasie imprezy traktor Lanz został nagrodzony pucharem ufundowanym przez Jerzego Golba, który jest Honorowym Obywatelem Gminy Dominowo. Za najstarszą konstrukcję. .

Andżelika Jankowiak

 

 

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012