• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 22-23.08.2020 r.  - Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 14.12.2019 roku o godzinie 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie.

facebook

Aktualności

golancz10 smallW dniu 26 czerwca 2009 roku ruszyliśmy po raz pierwszy do Gołańczy. Firma Soufflet Polska w tym dniu miała u siebie święto: „Dzień Otwarty Magazynów Zbożowych”. Mieliśmy okazję zwiedzić wielkie magazyny od podszewki jak również posłuchać o sposobie odbioru jak i przechowywania i suszenia ziarna. Jednocześnie nasze traktorki ucieszyły nie jednego rolnika podczas odwiedzin tego obiektu. Bardzo serdecznie dziękuję szefostwu firmy Soufflet Polska za zaproszenie jak również zapewnienie transportu i miła gościnę.

pyra03Dnia 5 lipca 2009 roku na zaproszenie wójta Gminy Dominowo na "10 święto pyry" przybyli członkowie klubu Traktor i Maszyna w osobach Pawła i Mariusza Nowaka oraz Andżeliki i Zbigniewa Jankowiak. Uroczystość uatrakcyjnili traktorami Lanz Buldog 35 i Man 2F1. W czasie imprezy traktor Lanz został nagrodzony pucharem ufundowanym przez Jerzego Golba, który jest Honorowym Obywatelem Gminy Dominowo. Za najstarszą konstrukcję. .

Andżelika Jankowiak

 

 

golub17 maja członkowie Klubu Traktor i Maszyna uczestniczyli w Pierwszym Zlocie Starych Ciągników zorganizowanym z okazji obchodów 10-lecia Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki staraniom członków Stowarzyszenia Retro-Traktor z Golubia Dobrzyń i jego Prezesa Michała Piotrowskiego. Uczestnicy spotkania zjeżdżali już w sobotę do późnych godzin nocnych na teren siedziby Stowarzyszenia, gdzie odbyło się w ognisko integracyjne.

k25W dniach 30-31.05.2009 po raz drugi odbyły się targi Agro-Park, organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Lubelskich. W tym roku organizatorzy widząc olbrzymie zainteresowanie Ursusem w Kielcach, poprosili nas o zaprezentowanie go, a także jeszcze innych ciągników i maszyn rolniczych na tegorocznym Agro-Parku. Mieliśmy możliwość zabrania dwóch traktorów i jednego silnika stacjonarnego.

minikowo12Klub na Targach Ogrodniczych w Minikowie 10 maja 2009 członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” zaprezentowali się podczas Targów Turystyczno –Ogrodniczych Lato Na Wsi w Minikowie, połączonymi z V Krajeńsko-Pałuckimi Zawodami Sikawek Konnych. Wystawione zostały traktory ze Skansenu Łochowice: Porsche z 1959r Henryka Warzyboka i Allis Chalmers z 1948r Jacka Grzywacza, oraz ze Skansenu Stare Budy: Zetor Super 50 z 1965r Marka Stanaszka.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012