• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 22-23.08.2020 r.  - Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 14.12.2019 roku o godzinie 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie.

facebook

Aktualności

Plakat TreckertreffenKlub Traktor i Maszyna otrzymał oficjalne zaproszenie na imprezę odbywajšcš się w Philadelphii niedaleko Storkow. Wszelkie informacje dotyczšce miejsca i programu znajdujš się tutaj.

B2009PGR3722 lipca 2009 członkowie Klubu „ Traktor i Maszyna” gościli na uroczystości pierwszej rocznicy otwarcia Muzeum PGR w Bolegorzynie woj. Zachodniopomorskie. Przypomnijmy, że rok temu uczestniczyliśmy w inauguracji niniejszego muzeum. Dzięki staraniom i zaproszeniu Sołtys Bolegorzyna Pani Bożeny Kulicz, udało się sprowadzić w tym roku ze Skansenu Łochowice cztery traktory: Allgaier, Porsche, Ferguson i Lanz Bulldog. Zabytkowym ciągnikom towarzyszył Ursus C-360, który ciągnął należący do muzeum środek transportu zbiorowego czyli popularną „bonanzę”, którą można było odbywać przejażdżki okolicy. 

modrze1Festyn "na polu" w Modrzu koło Stęszewa w Wielkopolsce, który odbył się 4-5.czerwca 2009r przyciągnął wielu ludzi z okolicznych miejscowości, powiatów oraz sąsiednich województw. W ciągu dwudniowej imprezy, mimo mało sprzyjającej pogody, chętnych do oglądania nie brakowało.

Sielinek1 smallPo raz kolejny członkowie Klubu Traktor i Maszyna mogli zaprezentować swoje zabytki w Sielinku. Tego roku impreza odbyła się 21czerwca , a obecni na niej byli; prezes Klubu Rafał Samelczak; wiceprezes Zbigniew Jankowiak oraz członkowie klubu; Andrzej Patelka; Robert Patelka; Tomasz Jankowiak Piotr Głaczyński; Patryk Głaczyński; Jan Wolniewicz; Marek Kropidłowski; Adam Grzebyta; Wojciech Stróżak; Henryk Dalachowski. 

Festiwal, z całą pewnością, tak można powiedzieć o spotkaniu miłośników zabytkowego sprzętu rolniczego podczas XXXII Międzynarodowych Targach Rolno-Przemysłowych w Minikowie koło Bydgoszczy, które odbyło się w dniach 4-5. 07. 2009r. Nie będzie w tym określeniu przesady, gdyż tegoroczna prezentacja starych traktorów to już był prawdziwy zlot z wieloma atrakcjami, które stanowiły gwóźdź programu targów.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012