• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XIX Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 22-23.08.2020 r.  - Wigilia Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 14.12.2019 roku o godzinie 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie.

facebook

Aktualności

2009brudzew18

6 września 2009r. był dniem w którym w wielu miejscowościach naszego regionu odbywały się dożynki powiatowe. W związku z tym do klubu "Traktor i Maszyna" napłynęło kilka zgłoszeń z prośbą o uczestnictwo członków naszego stowarzyszenia w tych uroczystościach. Z takiego zaproszenia skorzystali: Witold Alejski, Karol Matczak, Jerzy Walerowicz, Jarosław i Arlen Wiśniewscy, Wojciech Wrzesiński, Rafał Staniszewski oraz Karolina i Marek Kropidłowscy, którzy udali się na Dożynki Powiatowe do Brudzewa (powiat turecki).

dolsk3Członkowie klubu Traktor i maszyna: Zbigniew Jankowiak Mariusz Nowak Jan Wolniewicz Tomasz Jankowiak Przemysław Kołacki i Piotr Rozmiarek gościli na dożynkach powiatowo-gminnych w Dolsku. Ciągniki utworzyły korowód z Kościoła no boisko sportowe na czele z bryczką ciągniętą przez Ursus C25 przewożąc Vipów tzn. starostę, burmistrzów powiatu Śremskiego. Na całej imprezie dożynkowej największym zainteresowaniem cieszyły się stare traktory, a wśród nich Ursusy C45. 

Andżelika Jankowiak

PanPiotrusWszystko co dobre, szybko się kończy- tymi słowami podsumował Rafał Samelczak- Prezes Klubu Traktor i Maszyna tegoroczny Festiwal. Trzy dni wspaniałej zabawy, pokazów i spotkań kolekcjonerów z całej Polski i zagranicy. Czas spędzony w Wilkowicach upłynął bardzo szybko. Chciało by się powiedzieć: żeby ta zabawa trwała, choć jeszcze jeden dzień dłużej. 

2009baranowo430 sierpnia 2009r członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” Marek Staniaszek, Grzegorza Pindor, Dawid Pindor i Daniel Pindor gościli na Dożynkach Gminnych w Baranowie. Ze Skansenu Maszyn Rolniczych Marka Staniaszka w Starych Budach wyjechał zabytkowy sprzęt, biorąc udział w korowodzie dożynkowym. Były to: Ursus c-45, żniwiarka przodownica, która cały czas w korowodzie była uruchomiona.

2009PHIL11Na zaproszenie klubu Shlepperfreunde Philadelphia e V. do Philadelphii przybyli już ok. 8.00 członkowie klubu TRAKTOR i MASZYNA .
Na miejsce dojechali : organizator wycieczki: Mariusz Nowak oraz : Andrzej Patelka z synem Robertem ( którzy zaprezentowali swój traktor FERGUSON TO20 – 1 z 2 na 400 wystawianych maszyn !) Piotr Głaczyński z rodziną , Marek Kropidłowski, Rafał Staniszewski ,Wojtek Wrzesiński, Jerzy Walerowicz z żoną, Jarosław Wiśniewski, Kazimierz Rzeźnik z bratem , Andrzej Kaźmierczak z rodziną i inni .

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012