• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVI Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 19-20.08.2017 r.  - Klub "Traktor i Maszyna" na Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie 2-3.09.2017 r. 

facebook

Aktualności

Członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” wzięli udział w imprezie pod nazwą „Katarzynki 2016 czyli MPK od kuchni”.
Pokaz zabytkowych ciągniku miał miejsce w zajezdni na Franowie w Poznaniu. Zaprezentowaliśmy 10 ciągników: Steyr, John Deere, Zetor 50 Super, Zetor 25 T, Ursus 325, Ursus 28, Dzik 2, Deutz, Ford Ferguson i Ford. Ciągniki wystawili: Jerzy Kania, Piotr Głaczyński, Waldemar Grzankowski, Jacek Gaj, Andrzej Orzeł i Robert Wielgosz.

 

W dniu 27 listopada 2016 roku kolekcjonerzy z Klubu „Traktor i Maszyna” wezmą udział w Poznaniu w imprezie pod nazwą „Katarzynki 2016 czyli MPK od kuchni”.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu zaprosiło traktorzystów na tegoroczne obchody święta patronki pracowników komunikacji miejskiej - świętej Katarzyny. Zabytkowe ciągniki pojawią się na zajezdni Franowo. W programie imprezy są jeszcze: nauka jazdy tramwajem z instruktorem (Solaris Tramino, 105Na), rozstrzygnięcie konkursu „Komunikacyjnie Nakręceni”, mini kino, zwiedzanie zajezdni z pokładu tramwaju, wystawa taboru historycznego i nowoczesnego oraz pojazdów specjalistycznych.
Udział w tej imprezie jest efektem nawiązanych nowych kontaktów na „Retro Motor Show”. W tym roku sezon wystaw jest bardzo długi i wydaje się, że poznańskie Katarzynki będą w tym roku ostatnią okazją pokazania zabytkowych ciągników.

Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników Starych i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach wziął udział w etapie regionalnym konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT.
Spośród 11 zgłoszonych kandydatur kapituła wybrała 3 produkty turystyczne, które będą reprezentowały Wielkopolskę na szczeblu ogólnopolskim. Do etapu centralnego wybrano: Muzeum Pałac w Rogalinie, Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska w Gnieźnie”, Piknik Szybowcowy ”Leszno rozwiń skrzydła”. Tym razem nie zyskaliśmy uznania, ale wszystko przed nami. Efektem udziału w tym konkursie jest powstanie krótkiego filmu promocyjnego oraz nawiązanie kontaktu z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, która jest zainteresowana promocją naszej imprezy.

 

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012