• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XVI Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 19-20.08.2017 r.  - Klub "Traktor i Maszyna" na Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie 2-3.09.2017 r. 

facebook

Aktualności

Zarząd informuje, że w dniu 15.01.2017 roku podjął uchwałę o przyjęciu nowych członków oraz uchwałę o podwyższeniu wpisowego do 50 zł. Przypominamy, że od 2016 roku składka roczna członka zwyczajnego wynosi 60 zł, a członka wspierającego 30 zł. 

Lista przyjętych członków:

1. Jagoda Cebula

2. Joanna Chojnacka

3. Anna Chojnacka

4. Jerzy Dryja

5. Beata Dryja

6. Mateusz Dryja

7. Jerzy Kania

8. Paweł Kania

9. Dariusz Nowak

10. Anna Plackowiak

11. Zbigniew Sasin

12. Robert Wielgosz

13. Dariusz Kurzawski

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbył się X Bal Traktorzysty.

Wzięło w nim udział 110 członków Klubu i jego sympatyków. Dobra muzyka, bogate i smaczne menu, wiele interesujących niespodzianek, świetna zabawa - tak można krótko opisać jubileuszową zabawę. Zarząd Klubu serdecznie dziękuje jej organizatorom - członkom z Wilkowic i Leszna.  Poniżej przedstawiamy fotorelację z tej imprezy. 

Klub „Traktor i Maszyna” otrzymał w formie darowizny Prasę Z 207 Robot. Darczyńcą jest pan Krzysztof Dawidziak z okolic Budzisławia Kościelnego (Wielkopolska).

Pan Krzysztof od kilku lat nie używa prasy w pracach polowych. Teraz postanowił przekazać ją do celów muzealnych. Zależało mu aby maszyna trafiła w „dobre ręce”, które uchronią ją przed zniszczeniem lub złomowaniem. Serdecznie dziękujemy za tak miły i cenny eksponat. Z całą pewnością znajdzie swoje miejsce wśród zabytkowych maszyn rolniczych w Wilkowicach.

Dziękujemy także Mariuszowi Nowakowi i Pawłowi Nowakowi z Gorańca, którzy podjęli się niełatwego (ze względu na rozmiary) transportu maszyny. 

Zabytkowy ciągnik marki John Deere jest jednym z bohaterów filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

W lipcu 2016 roku ciągnik wraz z jego właścicielem Piotrem Głaczyńskim i Patrykiem przez kilka dni brali udział w zdjęciach do filmu. Sceny były kręcone w Lubniewicach przy pałacu Lubomirskich oraz pod Dęblinem. Piotr Głaczyński zdradza, że głównego męskiego bohatera uczył jazdy na traktorze. Manewry zawracania wykonywał syn Patryk, po czy na ciągnik wsiadał Eryk Lubos.

Od 27 stycznia br. film można obejrzeć w kinach. Rodzina Głaczyńskich była na premierze filmu i gorąco zachęca do jego obejrzenia. Obraz o autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości ma bardzo dobre recenzje.

„Sztuka Kochania” to kolejny film po „Historii Roja” w którym wziął udział zabytkowy ciągnik członka naszego klubu.

Serdecznie dziękujemy producentowi filmu firmie Watchout Productions za udostępnienie zdjęć.  

Do zobaczenia w kinach!

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012