• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XXII Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2024 r. 

facebook

Aktualności

Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna" realizuje projekt "Szkolnej Akademii Renowacji". Bierze w nim udział młodzież szkolna oraz członkowie Klubu "Traktor i Maszyna". Zajęcia odbywają się w warsztacie Hieronima Klechy w Bronikowie.

Młodzież pod okiem mistrzów z Klubu "Traktor i Maszyna" poznaje budowę, zasadę działania i sztukę renowacji Zetor 25 K. W tegorocznym etapie wykonano demontaż ciągnika, umyto wszystkie elementy, odbyły się warsztaty piaskowania i gruntowania, dokonano montażu skrzyni biegów i podnośnika, dokonano montażu wału korbowego w bloku silnika, zespolenia obudowy sprzęgła ze skrzynią biegów, zespolenia silnika z obudową sprzęgła, montażu silnika. Waliwe części i podzespoły zostały wymienione. Profesjonalna firma wykonała szlif wału korbowego i osiowanie bloku, regenerację układu kierowniczego oraz naprawę główną przedniej osi.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki) oraz Starostwa Powiatowego w Kościanie.

 

251.jpg

Zarząd Klubu "Traktor i Maszyna" informuje członków, że Wigilia Klubu odbędzie się 18 grudnia 2021 roku o godzinie 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie.
Do 7 grudnia 2021 roku przyjmowane są zgłoszenia udziału: sms-em na numer telefonu 607853847 lub na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

W dniu 05.10.2021 roku o godzinie 12:40 na placu gospodarstwa szkolnego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie odbędzie się prezentacja projektu "Szkolna Akademia Renowacji".

Zadanie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki) oraz Starostwa Powiatowego w Kościanie.

 

Klub „Traktor i Maszyna” wziął udział w Targach Zabytkowej Motoryzacji "Retro Motor Show 2021" w Poznaniu. Zaprezentowaliśmy 21 zabytkowych pojazdów w tym 19 ciągników i 2 samochody ciężarowe.

Klubowe stoisko zostało wyróżnione i otrzymało nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Serdecznie dziękujemy członkom klubu za udostępnienie swoich eksponatów, a szczególne podziękowania kierujemy do Anny Plackowiak, Jerzego Kanii i Wojciecha Wrzesińskiego, którzy przez trzy dni targów opiekowali się klubowym stoiskiem.

W dniu 12 września 2021 roku Klub "Traktor i Maszyna" weźmie udział w pokazach pod tytułem „Jesień w domu i zagrodzie. Retro show” w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Członkowie klubu zaintersowani udziałem proszeni są o kontakt z prezesem klubu - tel 606328007. 

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012