• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XXII Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2024 r. - Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 w Domu Strażaka w Wilkowicach

facebook

Aktualności

W Wilkowicach odbył się zbiór zboża, które będzie wykorzystane podczas pokazów młócenia zboża na XXI Międzynarodowym Festiwalu Starych Ciagników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach. W pracach polowych uczestniczyli członkowie klubu: Henryk Walachowski, Ireneusz Marcinek i Marek Kozłowski oraz "goście" z Indii. 

 

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka odbędzie Rajd Traktorów. 

Jest to nowa inicjatywa przed Festiwalem. Jest to propozycja skierowana dla tych, którzy kochają "jazdę po kołach".

Trasa rajdu występuje w dwóch wersjach długiej (~70 km) i krótkiej (2x około 15km). 

Trasa długa: Szreniawa - Osieczna

Przejazd traktorów odbędzie się w asycie honorowej Tarpana z Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, który na pace powiezie krowę  Poszukiwani są chętni traktorzyści i ich maszyny, którzy wykonają przejazd. W trakcie przejazdu będzie do wykonania kilka zadań dokumentujących przejazd. Na trasie przejazdu wyznaczone będą punkty kontrolne z zadaniami. 

Klub "Traktor i Maszyna" wziął udział w targach Polagra Premiery 2023 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dzięki zaproszenu Polskiego Wydawnictwa Rolniczego zaprezentowaliśmy Ursusa 45. Zwiedzający otrzymali informację o działalności klubu i tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach. Traktor użyczył Andrzej Kaźmierczak, a stanowiskim zaopiekowali się Wojciech Wrzesiński, Wanda Demczyszak, Jan Demczyszak, Maciej Orzałkiewicz, Piotr Ciąder i Szymon Rosolski.  Wszystkim klubowiczom zaangażowanym w organizację serdecznie dziękujemy.  

325503988_563496765411449_4332010999152563103_n.jpg

W dniu 22.04.2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu "Traktor i Maszyna". Zatwierdzono: sprawozdanie finansowe i merytoryczne za 2022 rok, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli dokumentacji finansowej za 2022 rok oraz udzialono absolutorium zarządowi. Podczas zebrania odbyły się wybory nowych władz klubu na kadencję 2023-2027. Zarząd tworzą: Andrzej Kaźmierczak (prezes), Rafał Rosolski (zastępca prezesa), Krzysztof Szymczak (sekretarz), Irena Gościniak (członek) i Jan Demczyszak (członek). W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Jerzy Kania (przewodniczący), Marian Mamala (członek) i Mariusz Nowak (członek). Po zebraniu odbył się Bal Traktorzysty.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012