• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • Agata.jpg
  • Kamil2.jpg

XXII Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach 17-18.08.2024 r. - Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu "Traktor i Maszyna" odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 w Domu Strażaka w Wilkowicach

facebook

Aktualności

Przyjmujemy zgłoszenia do udziału w konkurencjach sprawnościowych i siłowych podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach.

Pierwsze najlepsze trzy osoby w każdej kategorii otrzymają statuetkę i nagrodę rzeczową ufundowaną przez firmy GULF i ASO Opatówek. Spis konkurencji znajduje się na stronie www.traktorimaszyna.pl w zakładce konkurencje.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Należy podać imię i nazwisko kolekcjonera, kategorię i typ ciągnika.

W konkurencjach mogą wziąć udział wyłącznie zarejestrowani kolekcjonerzy.

 

 

Uwaga!

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń kolekcjonerów starych ciągników i maszyn rolniczych na XXI Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągnikówm i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach.

Prosimy nie nadsyłać zgłoszeń, gdyż nie zostaną zarejestrowane.

Wszystkie stanowiska na placu wystawowym są zajęte.

Zgłoszono przeszło 400 eksponatów w tym około 300 ciągników i 60 silników stacjonarnych. 

Organizatorzy dziękują za zainteresowanie festiwalem.  

Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni w ramach dotowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki projektu pn. "Rozwój i promocja turystyki wiejskiej w Zachodniej Wielkopolsce z wykorzystaniem zabytkowych pociągów w roku 2023" w dniu 20 sierpnia uruchomi dwa pociągi specjalne z parowozem relacji Wolsztyn - Wilkowice, które dowiozą turystów na XXI Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach.

 

Zasady rejestracji wystawców starych ciągników i maszyn rolniczych
podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych
im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach.

Termin rejestracji:
18.08.2023 r. od 12:00 do 20:00
19.08.2023 r. od 7:30 do 9:00
Miejsce: namiot klubu „Traktor i Maszyna”
Procedura:
- Zgłoszony eksponat stawiamy na wolnym stanowisku. Stanowisko jest wolne, gdy na linie znajdują się dwie tabliczki z tym samym numerem – mała i duża.

- Z liny odcinamy dużą tabliczkę z którą idziemy do rejestracji. Jeżeli zajmujemy więcej stanowisk to trzeba pamiętać co pod danym numerem jest ustawione.

Zapraszamy na XXI Międzynarodowy Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka - największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa, który odbędzie się 19 i 20 sierpnia 2023 roku w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński, Polska).
Podczas Festiwalu zaprezentowanych zostanie blisko 400 zabytkowych maszyn rolniczych w tym 300 ciągników. Odbędą się konkursy sprawnościowe (Traktor Pulling, Węgierski Traktor Pulling, Wyścigi Traktorów), pokazy polowe (młócenie zboża, orka różnymi ciągnikami), prezentacja ciągników na placu manewrowym oraz zabawa w przeciąganie liną traktora. W ramach festiwalu odbędą się wydarzenia towarzyszące takie jak: Wystawa Rolnicza „AGROWilkowice”, wystawa silników stacjonarnych, wystawa modelarstwa rolniczego i pracujących modeli silników parowych oraz 50-lecie samochodów Tarpan. Kolekcjonerom zostaną przyznane: tytuły Kolekcjonera roku 2023 w konkursie pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wyróżnienia za wyjątkowe eksponaty festiwalu oraz tytuły „Traktorzystka i Traktorzystka Festiwalu” w konkursie ciekawego ubioru traktorzystki i traktorzysty. W niedzielę o godzinie 11:00 ulicami Wilkowic przejedzie korowód zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych.

 

projekt i wykonanie: turus (c) 2011-2012